Styling | Tipy a triky

Rýchly a jednoduchý styling - urýchlite úpravu vlasov

Ste neustále v zhone? Ráno na ceste do práce, v priebehu dňa, či večer na rande? Ale vlasy musia vyzerať stále dokonale! Predstavíme vám našich päť obľúbených styligových trikov bez umývania vlasov, použitia fénu alebo komplikovaného stylingu.

Tip 1: Nové a svieže

Vyzerajú vaše vlasy krásne, ale pri korienkoch ich máte trochu mastné? Nič sa nedeje, umytie nie je jediným riešením. Namiesto toho použite trochu tužidla s obsahom alkoholu, čo najbližšie k pokožke hlavy. Potom si vlasy vyfúkajte a použite kefu. Funguje aj v prípade krátkych vlasoch. Alkohol v tužidle jemne vysuší vlasy a nebudú pri korienkoch mastné. Ďalším riešením je aplikovať trochu detského alebo telového púdru na pokožku pomocou prstov. Potom si ale musíte dobre prečesať vlasy, aby ste odstránili zvyšky púdru z pokožky. Púder vsaje mastnotu a zanechá vlasy akoby boli čerstvo umyté, teda takmer umyté.

Tip 2: Od divokých ku skroteným vlasom

Prvý pohľad ráno do zrkadla a vaše vlasy stoja na všetky strany. Čo s takýmto ranným účesom? Vlasy musíte skrotiť. Do dlhých suchých vlasov nastriekajte trochu stylingového spreju, alebo použite bezoplachovú kúru v spreji. Potom vlasy upravte pomocou veľkej okrúhlej kefy. Namiesto stylingových produktov môžete použiť aj vodu z vodovodu. Funguje to oboma spôsobmi. Aby ste si vlasy príliš nenamočili a nemuseli si ich potom fúkať, je najlepšie ak si vlasy prečešete vlhkou kefou od korienkov až po končeky. Nechajte kefu pod tečúcou vodou a niekoľko krát si vlasy prečešte.

Tip 3: Nahrievané nátačky

Počas noci sa z vlasov vytráca pružnosť. Nahrievané natáčky preberú vlasy späť k životu a dodajú im objem takmer okamžite. Použite predhriate natáčky do vlasov a nechajte si ich na hlave, pokým si nevychutnáte si svoje ranné Espresso. Natáčky môžete vybrať po 10 minútach. Jemne si rozčešte vychladnuté vlasy a zalakujte ich. Hotovo!

Tip 4: Znovuzrodenie

Prebrať krátke vlasy k životu je jednoduché, stačí ak ste na ne použili gél alebo vosk obsahujúci gél. S gélom to však nepreháňajte! Spravilo by to z vašich vlasov ostré ostne. Namiesto gélu použite mokré prsty a upravte si krátke vlasy do požadovaného tvaru.

Tip 5: Váha verzus objem

Ak ste pri stylingu vlasov použili tužidlo alebo lak na vlasy, mali by ste si najskôr dôkladne vlasy vyčesať. Až potom sú vlasy pripravené na použitie ďalšieho stylingového prípravku. Ak necháte vo vlasoch prebytočné množstvo stylingových prípravkov, zaťaží ich to a tiež stratia svoj lesk.