Styling | Tipy a triky

Vysoký uzol: Upravte si ho krok za krokom

Čo potrebujete vedieť o vysokom cope: momentálne je to najvyhľadávanejší účes, ktorému prepadli trendsetterky po celom svete. Že ste ešte úplne nezvládli jeho úpravu? V našom návode vám ukážeme, ako to rýchlo a jednoducho napravíte – stačí päť jednoduchých krokov.

Aj vy mierite vysoko? Tak začnite na hlave, a to účesom, ktorý udáva módne trendy. Vysoký uzol je najobľúbenejšou kreáciou blogeriek, hviezd a všetkých žien so zmyslom pre módu! Niet divu, veď ležérny uzol vyniká tými najlepšími vlastnosťami: je jednoduchý, praktický a štýlový.  

Chrissy Teigen miluje uzol a jeho nedokončený variant rada nosí dokonca na červenom koberci.

 

Celebrity objavili vysoký drdol už pred časom, a s obľubou ho nosia doslova kamkoľvek: v každodennom živote ale aj k večerným šatám. A stále to funguje, pretože uzol – menej upravená variácia drdolu – oplýva nesporným ženským šarmom a uvoľnenou eleganciou. Len málo účesov dokáže tak úspešne spojiť na jednej strane pohodlný, až domácky vzhľad a zároveň slávnostný lesk ako práve populárny vysoký uzol.  

Prečo je vysoký uzol v centre pozornosti:

  • Pôsobí úžasne nekomplikovane a každej slávnostnej udalosti dokáže dodať niečo výnimočné. Presne v duchu hesla: Mieri vysoko, ale s nohami pevne na zemi.
  • Tento účes je nadčasový a hlavne nepozná vekové hranice. Mladé dievča alebo matka, Chrissy Teigen či Julianne Moore, každá s týmto drdolom vyzerá skvele.  
  • Vysoký uzol má nekonečné množstvo podôb a môžete si ho upraviť podľa svojej momentálnej nálady. Či už ho pevne zatočíte alebo len tak voľne zaviniete v nedbalom duchu, tento trendy účes bude skvelým spoločníkom v každej životnej situácii.
  • Vyzeráme vďaka nemu vyššie (áno, každý centimeter sa počíta), predlžuje nám krk a tým necháva vyznieť našu ženskosť.
  • Ladí s akýmkoľvek stylingom: Elegantné looky aj biznis kostýmy vďaka nemu pôsobia menej stroho a uvoľnené outfity dostanú nádych romantiky a ženského pôvabu. 
  • Kučery, vlny, rovné vlasy? Na tom nezáleží, uzol si rozumie s akoukoľvek štruktúrou vlasov.
  • Berte život s ľahkosťou! Vysoký uzol je pravdepodobne najmenej komplikovaný výčes na svete – dokonale ho zvládnete už za okamih.

Stylingový návod: Vysoký uzol

Aj vy ste podľahli jeho čaru a musíte ho vyskúšať? Na úpravu trendy účesu vám postačí päť jednoduchých krokov!

Čo budete potrebovať: Suchý šampón, kefu na vlasy, dve gumičky, sponky a lak

1. Aby sa vám vlasy ľahšie upravovali a účes dlhšie vydržal, najskôr si ku korienkom naneste trocha suchého šampónu.

2. Vlasy si kefou prečešte dozadu a stiahnite do copa gumičkou.

3. Cop zatočte tak, aby sa sám obtočil okolo gumičky na spôsob drdolu.

4. Potom vezmite ďalšiu gumičku a omotajte ju okolo uzla.

5. Nakoniec účes zafixujte lakom na vlasy a hotovo!