Styling | Svadba

Od romantických po klasické svadobné účesy

Všetky detaily musia byť počas svadobného dňa perfektné, obrad, miesto, svadobné šaty a samozrejme, aj vlasy sa musia ukázať v tom najlepšom svetle medzi eleganciou a hravosťou. Nechajte sa nami inšpirovať a pomôcť vám nájsť ten správny slávnostný  účes k vašim svadobným šatám. Niekoľko stylingových rád tiež môže prísť vhod.

Mnoho žien premýšľa nad svadobnými šatami ešte skôr, než nad ostatnými detailmi svadby. Malé dievčatá snívajú o svojich svadobných šatách omnoho skôr, než sa začínajú pozerať po chlapcoch. Svadba si vyžaduje veľa rozhodovania. Vybrať si správny účes, ktorý sa bude hodiť k šatám a celkový štýl a téma svadby je ďalšou možnosťou pre kreativitu. Našťastie, svadobný deň nie je len o dokonalosti.

Jednoduché svadobné účesy

Profesionálny svadobný účes vás vyjde na cca 100 až 300 Euro. Ak však máte s vašimi peniazmi iné plány, pozrite sa na očarujúce svadobné účesy, ktoré si môžete poľahky urobiť aj sama. 

Vyčesané vlasy sú najpopulárnejšou voľbou medzi svadobnými účesmi. Toto nie je vôbec prekvapivé, pretože vyčesané vlasy nielen že vyzerajú štýlovo a elegantne, ale tiež si udržia svoj tvar počas celého dlhého svadobného dňa. S trochou kreativity si nevesty môžu vyčesané vlasy ľahko upraviť podľa svojho štýlu a charakteru, čo je určite veľká výhoda. Do vlasov si tiež môžete pridať rôzne ozdoby a bižutériu, aby ste vytvorili sofistikovaný, či hravý drdol, banán, a zapletenú korunku či cop. Pozvite svoje kamarátky na skúšku účesov ešte pred svadbou a nezabudnite mať po ruke lak na vlasy. Môžete tiež vytvoriť extra veľký drdol za pomoci hrubej vlasovej gumičky. Drdoly, zapletané vrkoče alebo buchty môžete vyčesať vysoko, až na vrchol hlavy, alebo nízko ku krku a môžete ich kombinovať s cestičkou na stred či nabok, tak isto ako s ofinou rôznych štýlov.

V porovnaní s vyčesanými vlasmi sú voľne rozpustené vlasy menej vhodné ako svadobný účes, najmä ak majú vaše vlasy tendenciu strácať objem už po pár hodinách. Kučery je obzvlášť ťažké zvládnuť, pretože veľmi ľahko strácajú svoju pružnosť. Samozrejme, kučery môžete zakomponovať do svojho svadobného účesu. Pôsobia totiž hravo a sú krásnym akcentom účesu. Vyzerajú výborne, ak je váš účes založený na pružnosti kučier. Prstencové vlny (mokré vlny) sú štýlovou alternatívou pre pružné kučery. Držia svoj tvar dlhšie a tiež sa veľmi ľahko upravujú.

Svadobné účesy so šperkami a doplnkami

Vlasové doplnky vám poslúžia na vytvorenie unikátneho svadobného účesu. Doplnky však musia ladiť so svadobnými šatami a účesom.

Kvety vo vlasoch vyzerajú obzvlášť atraktívne. Perfektne ladia s romantickými svadobnými šatami a hravými účesmi. Živé kvety sú nádherné, ale aj hodvábne kvety vyzerajú veľmi dobre a nevädnú. Osadené kamienky vyzerajú rovnako štýlovo ako jednoduchá bižutéria. Môžete si vybrať vlásenky, ozdobné sponky a diadémy so šperkami a kovovými povrchmi. Šperky vyzerajú elegantne v rovných vlasoch. Čelenka môže dodať vášmu účesu hravý akcent farieb, alebo dotyk elegancie. Použite čiernu čipku, ak preferujete extravagantný štýl. Popustite uzdu svojej kreativite a fantázii! Prince William a Kate Middleton určite nastavili nové štandardy pre svadobné prípravy. Po ich svadbe je závoj opäť v móde. Závoj už teda nie je staromódna záležitosť.

Aké účesy sa hodia k vašim šatám?

Rozhodnete sa pre nadčasový drdol, alebo dáte prednosť viac extravagantnému účesu na váš svadobný deň? Akýkoľvek účes si vyberiete uistite sa, že sa budete cítiť vo svoj veľký deň v pohode. Ležérny, nedbalo zopnutý účes vyzerá romanticky a perfektne sa hodí k svadobným šatám s množstvom čipiek a volánov. Uhladený účes sa môže hodiť k viac konvenčným šatám, ktoré očaria svojou jednoduchosťou. Ak sa vášmu budúcemu manželovi páčite s rozpustenými vlasmi, mali by ste začať zvažovať štýlovo jednoduché svadobné šaty. Ležérny svadobný účes ako nedbalo pripnuté alebo zapletené vlasy vyniknú najmä na neveste v romantických svadobných šatách. Sú tou správnou voľbou pre rozprávkovú svadbu.

V neposlednom rade by ste mali zvážiť toto: Našli ste toho pravého partnera, tak aké ťažké alebo dôležité je nájsť ten správny účes?

Svadobné účesy: Plánovanie a svadobná skúška

Naučili ste sa waltz ako váš svadobný tanec. Teraz je čas na skúšku svadobného účesu. Skúška účesu predíde možnému spľasnutiu vlasov po vašich prvých krokoch počas svadobného tanca. Pred svadbou si vyskúšajte svoj účes a make-up niekoľkokrát a tiež celkový čas vašej prípravy. Je najlepšie umyť si vlasy v daný deň alebo večer pred svadbou. Budú viac poddajné.
Dúfame, že vás svadobné účesy v našej galérii inšpirujú! Nájdete tu aj stylingové tipy.

Galéria: Svadobné účesy a stylingové tipy