Styling | Schwarzkopf projekty

Schwarzkopf Elite Model Look 2015: Maratón krásy pozná víťazov

Rok 2015 sa opäť niesol v znamení krásy a šarmu. Postarala sa o to renomovaná súťaž Schwarzkopf Elite Model Look, ktorej generálnym partnerom a zárukou dokonalého stylingu uchádzačiek a uchádzačov sa už tradične stala značka Schwarzkopf. Sme hrdí na to, že hľadači pôvabu boli úspešní aj tento rok a my sme mohli byť pri tom!

Pátranie po budúcich top tvárach a osobnostiach modelingu odštartovalo 20.marca, a to na castingoch postupne vo všetkých krajoch Slovenska. Účastníkom sme ponúkli možnosť podstúpiť analýzu vlasov, radili ako sa starať o ich zdravie a vitalitu a ako efektne zvýrazniť svoju prirodzenú krásu. A navyše sme im poskytli pár tipov na pôsobivý styling na akúkoľvek príležitosť. Na vybraných castingoch mali možnosť exkluzívne zhliadnuť trendy v oblasti účesov a farieb pre tento rok - Schwarzkopf Looks 2015.

24. ročník súťaže prilákal takmer 8000 uchádzačov. Z neverejného semifinále vzišla zostava 12 dievčat a 12 chlapcov, ktorí sa 2.septembra predstavili na veľkolepom finále Schwarzkopf Elite Model Look 2015 pre Českú a Slovenskú republiku. Prestížny galavečer odohrávajúci sa v Španielskej sále Pražského hradu bol pastvou pre oči a tiež dôkazom, že  u nás rozhodne nie je núdza o pôvab. Nádherné finalistky a finalisti očarili svojou energiou všetkých prítomných hostí. Kolekcie najprestížnejších módnych domov z Paríža či Milána boli vrcholným módnym zážitkom. Keďže súťaž už druhým rokom objavuje pre modeling nielen ženské ale aj mužské tváre, pri vyhlasovaní víťazov zazneli štyri mená. Najvyššiu priečku obsadili Lea Novosedliaková a Dominik Oravec za Slovenskú republiku a Aneta Měšťanová a Kristian Černík za Českú republiku.

O budúcich modelkách a modeloch rozhodovala porota zložená z odborníkov v oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. V porote zasadla napríklad česká topmodelka a ambasádorka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2015 Pavlína Němcová, slovenská topmodelka a ambasádorka slovenskej časti súťaže Michaela Kocianová, fotograf Michal Pudelka, prezident siete Elite Model Management Vick Mihaci či riaditeľ súťaže Sáša Jány.“ Čestnou predsedkyňou poroty 24. ročníka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2015 pre ČR a SR sa stala topmodelka Tereza Maxová.

Rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj tento rok zažiarili v nesúťažnej prehliadke topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad česká víťazka svetového finále Elite Model Look 2014 Barbora Podzimková, Karolína Mrozková, Zuzana Stráská, slovenské topmodelky Michaela Kocianová, Adriana Čerňanová, Baya Koláriková a mužskí topmodelovia Robin Barnet a Josef Utěkal.

Vďaka spojeniu s agentúrou Elite sa Schwarzkopf i tento rok stal hlavným partnerom a spoluorganizátorom súťaže. Schwarzkopf je mnoho rokov expertom na kreatívny styling a ženskú krásu nielen v Európe. Úzko spolupracuje so svetovo známymi topmodelkami ako napr. Claudia Schiffer a Heidi Klum.

Galéria: Schwarzkopf Elite Model Look 2015