Styling | Schwarzkopf projekty

Schwarzkopf Elite Model Look 2014 pozná víťazky i víťazov!

Nielen ženská krása je hodná obdivu! Tento ročník modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look sa po prvýkrát vo svojej histórii zameral aj na mužov a spomedzi finalistov vybral dvoch víťazov. Slovák Eduard Michalko a Čech Josef Utěkal dokázali, že majú šancu dobyť svet pánskej módy. Ani dámska časť nezaostala, a ako tradične predstavila tie najzaujímavejšie tváre. Porotu najviac oslnili Barbora Beňová za Slovensko a Barbora Podzimková za Českú republiku. 

2. septembra sa opäť rozžiarila Španielska sála Pražského hradu a 24 finalistiek a finalistov odštartovalo  módny sviatok – Schwarzkopf Elite Model Look 2014 pre Českú a Slovenskú republiku.  Prestížna súťaž už 23 rokov púta pozornosť nádejných modeliek po celom svete. Každoročne sa do nej prihlási 450.000 záujemcov z takmer 60 krajín. 

K lesku celej súťaže už tradične prispel aj exkluzívny partner a spoluorganizátor - značka Schwarzkopf. Vďaka profesionálnym kaderníkom sa na móle objavili účesy, ktoré nadväzovali na horúce módne trendy. Tieto kreácie mali jednoznačný odkaz: extravagancia a pôvab môžu kráčať ruka v ruke. Niet divu, cieľom Schwarzkopf vždy bolo a bude vniesť aktuálne trendy do každodenného života žien. Okrem  spolupráce so svetovo známymi celebritami, vrátane top modeliek ako Claudia Schiffer či Heidi Klum, je tak značka Schwarzkopf aj súčasťou jedinečného projektu objavujúceho nové hviezdy modelingového priemyslu. Prvé kroky na ceste ku sláve vďaka tejto súťaži urobila Cindy Crawford, Gisele Bündchen, slovenské modelky Denisa Dvončová, Michaela Kocianová či Michaela Hlaváčková.

Okrem štýlového stylingu vlasov finalisti predviedli kolekcie z multibrandového butiku DUSNI3. Špeciálne pre túto príležitosť poskytol modely značiek ako Vivienne Westwood, Diane von Fürstenberg, Jean Paul Knott či Joseph a kolekcie parížskych módnych domov. Popri súťažiacich ozdobili módne mólo aj topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava. Na pódiu sa objavila česká víťazka svetového finále EML 2006 Denisa Dvořáková, Karolína Mrozková, slovenská víťazka svetového finále EML 2003 Denisa Dvončová, Michaela Hlaváčková a ďalšie.

O víťazoch rozhodovala porota, v ktorej zasadli odborníci v oblasti módy, kultúry a médií, partneri a zahraniční modelingoví agenti. Jej členmi boli napr. česká topmodelka a ambasádorka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2014 Pavlína Němcová, prezident siete Elite Model Management Vick Mihaci, či riaditeľ súťaže Sáša Jány. Ten neskrýval nadšenie a o aktuálnom ročníku prehlásil: "Som veľmi potešený obrovským záujmom mladých slečien a mužov o súťaž Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR. Z viac ako 8 500 uchádzačov, ktorých sme videli za posledný rok, sme vybrali 4 nádejných adeptov. Verím, že víťazi budú úspešne reprezentovať obe krajiny aj na svetovom finále v čínskom Shenzhene, ktoré sa uskutoční v novembri". V úlohe čestnej predsedníčky poroty 23. ročníka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR sa predstavila populárna slovenská moderátorka Adela Banášová.

Ani v hľadisku tento krát nechýbali známe krásky. Blesky fotoaparátov zachytili napríklad herečku Aňu Geislerovú, topmodelku Pavlínu Němcovú, Danielu Peštovú či svetovú víťazku Elite Model Look 2013 Evu Klímkovú. Celým večerom už tradične sprevádzal ostrieľaný moderátor Leoš Mareš a z hudobných hostí prekvapil hlavne objav roka -  speváčka Lenny. 

Galéria: Víťazky a víťazi Schwarzkopf Elite Model Look 2014