Styling | Rasta

Zapletané vlasy alias nový „rasta“ look

Nech žijú zapletané vrkoče! Aktuálny comeback účesov z 90. rokov našim hlavám uštedril ďalší kultový look – hravé rasta vrkoče s nádychom exotiky. Dokonalý letný účes inšpirovaný Karibikom milujú aj hviezdy – tento moderný afro look už nosí napr. štýlová ikona Rita Ora. A aby sme vás dostali do rytmu, ako alternatívu ponúkneme aj štýl s jemnými dredmi.   

Leto si žiada nový look! Rasta štýl (či už zapletaný alebo zatočený) vám vo vlasoch vytvorí ideálny účes na pláž, ktorý je nielen elegantný, ale aj neobyčajne praktický.


Rasta look stojí za to vyskúšať, lebo...

...z vás urobí trendsetterku
...udrží všetky pramienky mimo tváre
...ponúka množstvo stylingových možností
...garantuje nový vzhľad bez toho, aby ste si vlasy farbili alebo strihali

Rasta look: Zapletané vlasy

Zapletaný rasta look

Herečka Zoë Kravitz s voľne rozpustenými zapletenými vrkočmi.

Precízne zapletané vrkoče pôvodne slúžili na to, aby pomohli skrotiť divokú afro hrivu. Už pred časom sa však tieto mini vrkôčiky stali populárnym účesom, ktorý sa nedávno opäť ocitol v centre pozornosti.

Existuje viacero rasta účesov, stačí len trocha zaexperimentovať s rozličnými verziami tohto rafinovaného štýlu. Jedným z nich sú napríklad vrkoče známe ako „Casamas“. Táto technika je pomenovaná podľa miesta svojho pôvodu - Casamas v Senegale. Vrkoče sú v tomto prípade hrubšie a zapletené tak natesno, ako sa len dá. Opačným trendom sú mini vrkôčiky – ide o pravdepodobne najznámejšiu variáciu rasta štýlu. Pri nej sú tenké pramienky siahajúce od korienkov zapletené do miniatúrnych vrkočov. Treťou možnosťou sú tzv. rozpustené vrkoče, ako ich vidíme na Zoë Kravitz. Afro vrkoče nie sú dlhšie než desať centimetrov a zvyšok vlasov je ponechaný ako rozpustený. Tip: do dĺžok vlasov votrite olej, aby sa dokonale rozžiarili!   

Rasta vrkoče: Stylingové variácie

Zapletaný rasta look

Rasta detail: Popová hviezda Rita Ora v cool účese s mini vrkôčikmi.

Keďže zapletaný trend umožňuje väčšie množstvo variácií, než akýkoľvek iný účes, s rasta lookom sa zaručene nudiť nebudete! Cop, výčes, rozpustené vlasy, drdol alebo falošný cop vyčaríte lusknutím prsta. A najlepšie na tom je, že veľký počet vrkočov má väčšiu hmotnosť, vďaka ktorej vydrží styling v perfektnom stave omnoho dlhšie. Je to skvelá voľba na horúce letné dni alebo na divoké festivalové víkendy! A mimochodom, Rita Ora je dôkazom, že rasta štýl neuveriteľne pristane aj blondínkam.  

Rasta Look: Stavte na prekvapivé kombinácie!

Zapletaný rasta look

Jemné dredy: Tento zapletaný štýl má ešte niečo navrch.

Pre tých, ktorí chcú rasta trend prispôsobiť svojmu naturelu, budú skvelou alternatívou vrkoče kombinované s dredmi. Navrchu zatočené a dole zapletené – návrhárka Franziska Michael poslala svoje modelky na mólo s týmto neprehliadnuteľným účesom počas berlínskeho týždňa módy 2015. Tak sa zrodil hit sezóny!

A na záver jeden módny tip: Jemné dredy vyzerajú obzvlášť dobre s outfitom, ktorý podčiarkne ženskosť nositeľky: príťažlivé šaty, luxusné látky a sofistikované tlmené odtiene (telové, biele a krémové).

Objavte: Rasta Šik účes