Styling | Ofina

Ofiny - Pristanú vám? Ak áno, tak aký štýl?

Skosená, oblá, krátka, tenká alebo dlhá: existuje mnoho typov ofín. Otázkou ale ostáva, komu aká ofina pristane. Je tiež dôležité vedieť, ako sa o ofinu starať. 

Ofiny

Ofiny sú dnes súčasťou mnohých účesov

Ofiny nie sú len doménou módnych prehliadok a herečiek na červenom koberci. Môžete ich vidieť, kamkoľvek sa pohnete. Ofiny sú úžasne variabilné. Túto sezónu si môžete dopriať ofiny v rôznych dĺžkach. Vďaka tomu ofinou môžete zakryť vyššie čelo či dať tvári tie správne kontúry. S trochou cviku môžete tiež pomocou ofiny skryť vrásky na čele.

Ofiny sú to pravé pre odvážne ženy, ktoré rady experimentujú s účesmi, pretože ofiny sa jednoducho upravujú. Môžu byť vypnuté do strany, môžu byť zapletené alebo ich môžete skrotiť šatkou. Ak sa jedného dňa rozhodnete, že už ofinu nechcete, nie je to žiadny problém! Ofiny totiž vyzerajú štýlovo aj v prechodnej dĺžke. Vďaka správnej starostlivosti môžete premeniť krátku ofinu na krásne dlhú.

Ženy s jemnými vlasmi môžu ofiny perfektne využiť, hlavne ak ofiny začínajú vysoko na hlave a padajú do tváre s bohatým objemom. Rada: Ak máte prirodzené veľmi kučeravé vlasy, ofiny pre vás nie sú vhodné.

Štyri tipy pre starostlivosť o ofinu:

  • Ak je vaša pokožka náchylná na akné, mali by ste si ofinu fénovať pomocou veľkej okrúhlej kefy. To zabezpečí, že vlasy budú čo najďalej od pokožky. Pomôže tiež trochu laku na vlasy, ktorý vlasy obalí a zabráni tak vstrebávaniu nadbytočného mazu.
  • V prípade, ak ste si nestihli umyť vlasy, použite na ofinu suchý šampón. Prečešte si vlasy i ofinu a môžete vyraziť.
  • V špecializovaných obchodoch si môžete kúpiť malé púdrové papieriky. Sú praktické, pretože vsiaknu nadbytočnú mastnotu z čela a ofina tak rýchlo nezmastnie. 
  • Dotýkajte sa vašich vlasov a ofiny čo najmenej.

Takto nosia ofiny prominenti: