samurai-bun
Styling | Muži

Uzol à la samuraj: Horúci trend v pánskom stylingu

Od uzla na temene až po polovyčesaný drdol – dlhovlasí muži už dokážu so svojou hrivou doslova čarovať. A ako vyzerá aktuálny trend v pánskych vyčesaných účesoch? Štýlový samuraj! Tento populárny účes, ktorý sa čoraz častejšie objavuje na uliciach veľkomiest, je inšpirovaný tradičnými japonskými bojovníkmi a zápasníkmi sumo.

To vyzerá na súboj pohlaví! Ženy by sa mali mať na pozore – páni tvorstva by ich totiž čoskoro mohli zosadiť z módneho trónu. Honba za nápaditým lookom už dávno nie je iba výsadou žien. Aj medzi mužmi sú dlhé vlasy čoraz obľúbenejšie, pretože poskytujú priestor pre kreativitu a originálny styling. Najnovší vývoj udalostí zo sveta pánskej módy naznačuje, že muži rozhodne nehodlajú zostať pozadu. Privítajte samurajský uzol!   

Top variácie pánskeho uzla

Uzol à la samuraj
© Fotolia

Ležérny drdol, uzol na temene, samurajský uzol: paleta účesov, z ktorej si vyberie každý muž.

Muži mieria na vrchol! A zdá sa, že si našli novú športovú disciplínu – uviazať si drdol čo najvyššie na hlave. Najskôr sme boli svedkami menej nápadných pokusov ako napr. uzol tesne nad krkom (kresba vľavo), ktorý navodzoval decentný dojem. Z neho sa vyvinul nedbalý štýl s hippie nádychom v podobe ležérneho drdolu navrchu hlavy. Cool look v spojení s plnou bradou a ešte príťažlivejší, ako ho skombinujete s elegantným oblekom!

Potom sa objavil hravý drdol na temene, ktorý už na módnej škále mieril o niečo vyššie. V ňom sú všetky vlasy zavinuté do malého uzla navrchu hlavy. Výsledkom je nenútený, aktuálny a zároveň prirodzený účes. Možno vás napadne: Čo by ho tak ešte mohlo prekonať?  

Naša odpoveď znie: Uzol à la samuraj (vpravo)! Vlasy sú v tomto prípade stiahnuté do uzla ešte vyššie a poznávacím znamením je (ne)upravený vzhľad. Z najnovšej interpretácie populárneho pánskeho účesu sa pomaly stáva hit módnych prehliadok mnohých pánskych značiek. 

Samurajský uzol: Charakteristické znaky

Niet divu, že sa tento hrdinský účes stihol udomácniť aj na uliciach - objavuje sa na hlavách hipsterov a trendsetterov. Čím dlhšie vlasy, tým divokejší look! A aby ste vytvorili účes, ktorý spoľahlivo odolá nástrahám každodenného života vo veľkomeste, zopnite ho dvoma gumičkami (bude vyšší a pevnejší) a zafixujte ho štedrou dávkou laku. Skvelý a nezničiteľný styling, ktorý nikto neprehliadne!

Objavte: Muži