Styling | Kučery

Účesy hviezd tohto týždňa: Kučery Carly Gugino

Carla Gugino je stálicou vo filmovom priemysle. Preslávil ju jej výkon vo vedľajšej úlohe v seriály „Californication“, vo filme „Noc v múzeu“ a v tiež v novom filme „Sucker Punch“. Look, ktorý predviedla na tohtoročných Zlatých glóbusov je rozhodne hodný ceny.

Carla Gugino si počas bežného dňa necháva jej husté, stredne dlhé vlasy prirodzene rozpustené. Pre dosiahnutie dokonalého účesu na Zlatých glóbusoch použila do svojho postupne zostrihaného účesu natáčky, svoje hnedé vlasy sofistikovane nastylovala. S trochou pomoci a našimi tipmi môžete aj vy jednoducho mať takýto účes.

Čo potrebujete?

10 – 14 malých penových natáčok s priemerom asi 2,5cm, klasické sponky do vlasov, ozdobné spony, tužidlo, lak na vlasy a stylingový krém na končeky vlasov.

Ako na to:

  • Jemne vaše vlasy navlhčite  a vtrite do nich o trochu väčšie množstvo tužidla ako je golfová loptička.
  • Vrchné vlasy začnite natáčať na penové natáčky. Následne použite natáčky aj na vlasy na zadnej strane hlavy a po bokoch. Nezáleží na tom, ktorým smerom vlasy natáčate, je však dôležité, aby  boli vlasy napnuté, aby vytvorili pevné kučery.
  • Vyfúkajte si vlasy stredne teplým vzduchom, ale s redukovaným prúdom vzduchu. Nechajte vlasy vychladnúť.
  • Opatrne odstráňte natáčky, rozpleťte vlasy a pomocou stylingového krému, ktorý máte na prstoch, upravte vlasy do požadovaného tvaru.
  • V prípade, že vaše vlasy potrebujú viac fixácie, pripevnite kučery sponkami. Môžete sa tiež rozhodnúť použiť sponky na vrch a po stranách hlavy.
  • Aby ste dodali vlasom tvar a dokončili úpravu, naneste vrstvu stylingového krému a prstami ho aplikujte do vlasov. Pointou je vytvoriť celkový objem a rovnomernú siluetu. Jediné čo vám ešte ostáva urobiť, je použiť lak na vlasy.