Styling | Kučery

Styling vlnitých vlasov: Rovné pri korienkoch, kučeravé pri končekoch

Zaujala nás Christina Hendricks a modelky na prehliadke značky Bottega Veneta – s rovnými vlasmi na vrchu hlavy a s kučerami začínajúcimi na úrovni uší boli stelesnením ženskosti. Ukážeme vám, ako ľahko si vyčaríte tento účes aj vy. A pre dokonale zladený look sme doplnili tipy na make-up, ktorý bude ladiť s týmto rafinovaným účesom.

Uhladené vlasy navrchu hlavy, ktoré sa smerom nižšie menia na vlny a kučery – to je paleta rôznych lookov, od romantických až po divoké. Kučery si môžete rozstrapatiť alebo precízne vytvarovať (kučery Christiny Hendricks hore). Ak máte chuť stať sa magnetom na pohľady, stavte na tupírovanie a vytváranie mega objemu ako modelky na fotkách nižšie. Vlasy si môžete rozdeliť nepravidelne či naopak presnou cestičkou. Pramene nad čelom sa dajú začesať do strany a upevniť sponkou či nechať voľne padať do tváre.  

Retro závan na prehliadkových mólach

Styling kučeravých vlasov

Modelky pre značku Bottega Veneta prezentovali nové, históriou inšpirované kučery v hnedej, ryšavej a blond farbe. Nostalgický retro look bol skvele doplnený žiarivým hrdzavočerveným rúžom. Maskare a očným tieňom dominovali jemné hnedé odtiene.

Tento neprehliadnuteľný účes zaručene zažiari v akejkoľvek spoločnosti. Kontrast medzi rovnými vlasmi navrchu a našuchorenými končekmi dodáva štýlu známemu zo 40. rokov výnimočnosť a príťažlivosť. Kreácie na hlavách modeliek obsahovali nižšie posadené cestičky na strane, ktoré sa postarali o štipku strohosti týchto účesov. Vlasy nad čelom mali začesané nabok a zopnuté sponkou na opačnej strane. Tento účes je veľmi populárny aj medzi matkami malých dcér – má v sebe školácky prvok, ktorý kontrastuje s prísnou cestičkou a účes do istej miery zjemňuje.  

Styling kučeravého retro účesu

Ak si chcete vytvoriť tento účes inšpirovaný 40. rokmi, mali by vám vlasy siahať minimálne po ramená. 

1. Po umytí si vlasy vyfúkajte a rozdeľte nízko položenou cestičkou na strane.

2. Nezabudnite na vlasy naniesť ochranný sprej pred stylingovým teplom. Použite žehličku a s jej pomocou vlasy navrchu hlavy a nad čelom dôsledne uhlaďte. Postupujte prameň po prameni a upravte ich asi do úrovne uší. 

3. Predtým, ako natočíte vlasy na úrovni uší na malé natáčky, trochu si ich navlhčite. Malé a pevné vlny si môžete jednoducho vytvoriť aj vďaka kulme.

4. Aby ste dosiahli objemný a roztopašný vzhľad, oddeľte jednotlivé pramienky prstami.

5. Nakoniec si vlasy vpredu nad čelom zopnite sponkou. Zafixujte ho lakom na vlasy, aby ste si objem a perfektný vzhľad udržali čo najdlhšie.