Styling | Krátke vlasy

Štýlové a populárne – Účesy po ramená

Dĺžka vlasov po ramená je horúcim hitom tejto sezóny. Nie je na tom nič prekvapivé – stredne dlhé vlasy pôsobia príťažlivo a môžete si z nich vyčariť množstvo variácií. V angličtine sa označujú ako „clavi“, čo je skratka od slova „clavicle“ – kľúčna kosť. Ak netušíte, čo všetko sa dá s touto dĺžkou vytvoriť, predstavíme vám niekoľko pôvabných variácií. Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať!

Trend stredne dlhých vlasov rozhodne nie je na ústupe. Strihy v tejto dĺžke sú už nejaký ten čas mimoriadne „in“ – ich nositeľky, i tie ktoré by sa nimi chceli stať, sa totiž nemusia báť príliš drastickej zmeny. Jednoduchosť stylingu a nekomplikovaná starostlivosť o tieto tipy účesov ako aj ich vítaná všestrannosť – to sú dôvody, ktoré mnohým ženám uľahčia rozhodovanie. Dúfame, že účesy z polodlhých vlasov v našej galérii vás presvedčia, že sa oplatí zahrnúť ich do svojho repertoáru. 

Galéria: Účesy po ramená

Vlasy po ramená
Dnes sú v móde stredne dlhé pramene siahajúce po kľúčnu kosť. Nielen celebrity milujú tento lichotivý strih s extra dávkou pôvabu.

Strihy po ramená, tupé strihy a ostro rezané boby
Strihy po ramená, tupé strihy a ostro rezané boby patria medzi najnositeľnejšie účesy dneška. Prvý z nich je definovaný dĺžkou vlasov, ktorá nesiaha nižšie než po kľúčnu kosť. Ďalšie dva looky sú určené technikou strihania. Konce vlasov sú buď ostrihané tak, že končia na rovnakej úrovni (tupý strih) alebo sú zrezané žiletkou, aby vytvorili trendy kontúry (ostro rezaný bob).

Ako si upraviť vlasy siahajúce po ramená
Kedysi zostávala stredná dĺžka vlasov ako prechod medzi krátkym bobom a dlhými prameňmi mimo záujem módneho sveta. Dnes je situácia úplne iná. V súčasnosti sa totiž stredne dlhé vlasy vďaka množstvu praktických a kreatívnych variácií tešia neobyčajnej popularite. Táto dĺžka poskytuje mnoho stylingových možností (uhladené, strapaté, elegantné, veľkolepé, hravé, strohé či športové). Vlasy po ramená môžete osviežiť i ofinou alebo cestičkou. A čo je obzvlášť pozitívne – sú dostatočne dlhé na to, aby ste z nich vyčarili vyčesané či polovyčesané účesy.