Styling | Krátke vlasy

Krátke vlasy: Pristali by mi?

Niet pochýb, že ostrihanie dlhých vlasov si vyžaduje značnú odvahu. Ak ich však správne upravíte, krátke vlasy môžu vyzerať naozaj krásne. Krátke účesy môžu byť puristické, strohé, elegantné, sofistikované, elegantné alebo ležérne. Ukážeme vám, ako nosia krátke vlasy hviezdy a tiež spôsoby, ako ich upraviť.

Na začiatok zabudnite na vyhlásenia ako "Krátke vlasy mi nepristanú." My vieme, že to tak nie je. Po prvé, krátke vlasy nemusia primárne odkazovať na extra krátky pixie strih. Medzi krátke účesy tiež patria jasne definovaný bob, ľahko postupne zostrihané účesy v dĺžke po uši a chlapčenské strihy s dlhými vrchnými vlasmi. Väčšina týchto účesov pristane (takmer) každej žene. Niekedy až dramatický zostrih vlasov nechá vyniknúť pekné rysy tváre.

Cate Blanchett s dlhými blond vlasmi nemá chybu. A s jej novým krátkym strihom je stále blond a krásna, ale teraz tiež vyjadruje svoj osobitý štýl.

Krátke vlasy znamenajú jednoduchú úpravu

Zabudnite na zdĺhavú úpravu vlasov pomocou natáčok, piatich okrúhlych kief alebo žehličky na vlasy. Väčšina krátkych strihov si nevyžaduje extra styling a veľa času. Postačí sušič na vlasy, rovná kefa na vlasy, päť prstov a trochu stylingových prípravkov, aby boli vaše vlasy upravené aj v rannom zhone. Samozrejme, pravidelná úprava každé štyri až šesť týždňov je nevyhnutná. Dobrý kaderník by mal vaše vlasy ostrihať tak, aby si ich úprava nevyžadovala veľa času a vlasy zároveň vyzerali veľmi trendy.

Krátke strihy: Venujte pozornosť správnym proporciám

  • Ženy s hranatou tvárou by sa mali vyvarovať účesom na boba a tiež strihom s ostro strihanými líniami. Namiesto toho by mali zvoliť ofiny a postupne zostrihané účesy, ktoré dodajú tvári jemnejšie kontúry, mladší a ženskejší vzhľad.
  • Dámy s úzkou tvárou často ťažia s objemu, ktorý svojim vlasom radi doprajú, a ktorý predĺženú tvár opticky zaobľuje. Ofiny sú v poriadku, avšak mali by začínať v dĺžke na úrovni uší.
  • Tvár srdcovitého tvaru vyzerá harmonicky, ak pozornosť zameriate na čelo. To dosiahnete pomocou veľmi dlhej ofiny alebo tým, ak necháte niekoľko pramienkov vlasov padať do čela, tak ako to urobila Ashlee Simpson.
  • Vzhľad nízkeho čela vyvažuje postupne strihaná ofina a tak isto i vlasy, ktoré sú sčesané a napnuté dozadu. Môžete to vidieť aj na vlasovej show Hayden Panettiere.
  • Dlhá ofina zakryje vysoké čelo.
  • Krátke ofiny majú tendenciu odpútať pozornosť od nosu, ktorý v iných prípadoch v tvári dominuje. A naopak, veľmi dlhé ofiny výrazný nos ešte viac zdôraznia.

Ako nosia krátke vlasy hviezdy: