Styling | Gél na vlasy

Stylingové produky 101: Tužidlo, gél, sprej atď.

V dávnych časoch boli k dispozícii iba uhladzovacie mlieka a laky na vlasy. To bolo všetko. Dnes máme na výber z nespočetného množstva stylingových produktov. Penové tužidlá, spreje na ochranu pre teplom, mlieka na objem ako aj tužidlá, gély a vosky - čítajte ďalej a naučte sa, čo tieto produkty dokážu a či sú vhodné pre vaše vlasy.

Ľahké ako pierko: Tužidlo

Stylingové produkty

Stylingové produkty fungujú iba ak sa správne používajú.

Tužidlá sú najpraktickejším produktom spomedzi všetkých stylingových prípravkov. Robia každodenný styling o niečo jednoduchším. Tužidlá zrýchľujú dobu sušenia vlasov a dodajú ich želaný objem bez zbytočnej námahy. Tužidlá sú vhodné pre všetky typy vlasov bez ohľadu na kvalitu alebo dĺžku. V závislosti od zložiek prípravku sú určené pre jemné vlasy bez toho, aby ich zlepili, vyživujú suché a poškodené vlasy, kučerám dodávajú ten správny tvar. Aplikácia je jednoduchá. Vysušte vlasy uterákom do sucha a potom jednoducho aplikujte tužidlo do vlasov pomocou prstov alebo hrebeňa. Teraz si môžete vlasy vysušiť a rozčesať.

Tvrdé vlasy – ochrana pred teplom, toniky a spreje

Ochrany pred teplom, toniky a spreje sú rovnako účinné ako tužidlá, a tiež sú vhodné pre všetky typy a dĺžky vlasov. Tieto spreje obalia neposlušné vlasy vitamínovým komplexom, alebo kolagén premení jemné vlasy na hustú hrivu. Špeciálne ochranné spreje pred teplom sú ideálne pri častom používaní žehličky alebo kulmy. Najlepší spôsob aplikácie je, ak sa predkloníte a tak nastriekate prípravok do vlasov. Potom zdvihnite hlavu a nasprejujte zvyšok vlasov. Nakoniec si vlasy prečešte so širokým hrebeňom. Táto procedúra je vhodná pre všetky typy vlasov.

Jemné vlasy: Použite gél alebo vosk

Napriek mätúcemu množstvu druhov a mien v podstate stačí rozlišovať medzi dvoma druhmi stylingových prípravkov. Gély zabezpečia štruktúru a tvar vlasov, zatiaľ čo vosky im dodajú lesk a pružnosť. V závislosti na druhu stylingového produktu môžu dodať veľmi jemnú alebo silnú fixáciu tvaru, alebo viditeľne posilniť vlasy. Ak máte krátke vlasy, môžete použiť oba produkty. Dlhšie a kučeravé vlasy vyzerajú oveľa elegantnejšie len s troškou vosku alebo gélu na končekoch vlasov.

Pružná sila: Lak na vlasy

Laky na vlasy sú perfektným zakončením stylingu. Chránia tvar účesu, ktorý vyzdrží dlhšie, ochránia vlasy pred škodlivými vplyvmi prostredia, ani trocha dažďu nespôsobí zvlnenie vlasov. Ako vždy, prispôsobte značku a typ laku na vlasy požiadavkám vašich vlasov. Účes hrá tiež svoju úlohu. Živé kučery si žiadajú flexibilné laky, zatiaľ čo pre stočené účesy sú najlepšie fixačné laky.

Tipy a triky pre jednoduchý styling