Styling | Festivalové účesy

7 účesov, ktoré prežijú festivalovú noc

K letným festivalom vždy patrí uvoľnená atmosféra a pocit, že konečne môžete slobodne dýchať. Rovnako intenzívne a zároveň nedbalo by mal vyzerať aj váš účes. Chcete sa zladiť s davom hudobných fanúšikov a zároveň štýlovo „vyniknúť v dave “? Byť neprehliadnuteľná nemusí znamenať tráviť niekoľko hodín pred zrkadlom. Letný festivalový styling od vás nežiada nič iné, len pár originálnych nápadov a trocha rytmu v tele. Tak preskočte zložité kadernícke umenie a vrhnite sa do víru tanca! 

Oslavy hudby a leta každoročne prilákajú množstvo nadšencov. Multižánrové a multikultúrne akcie pod šírym nebom priam vyzývajú, aby ste sa trochu odviazali v tom, čo si dáte na seba a akým účesom doplníte svoj look. Outfity pestrých farieb a vzorov najlepšie doplníte hravými účesmi, ktoré vám dovolia vyniknúť a zároveň vás nenechajú „v štichu“ ani v momente, keď bude nálada stúpať do varu. Aj ten najnedbalejší účes však vyžaduje, aby bol každý váš pramienok v perfektnom stave. Prezradíme vám, ako vlasy naštartovať na letnú jazdu plnú (nielen) festivalových zážitkov.

Rozlúčte sa s upnutým a uhladeným uvažovaním! Stanovanie na festivaloch, ako sú Pohoda či Fun Radio Dohoda vás naučí užívať si život plnými dúškami a zbytočne nekrotiť ani svoje neposedné vlasy. Nechajte ich napospas vetru, a ak aj budú potrebovať trocha úpravy, trik je v tom, aby to na ich výslednom tvare nebolo príliš vidieť. Veď nie je nič príťažlivejšie ako slnkom prežiarená pokožka a jemne rozfúkané vlasy s množstvom odleskov. Prinášame vám niekoľko tipov na účesy, s ktorými sa na festivaloch predvediete v tom najlepšom svetle.

Galéria: Festivalové hity medzi účesmi

Kľúčom ku kráse je maximálna ochrana

Horúčava narúša ochrannú proteínovú vrstvu vo vašich vlasoch a oberá ich o lesk. Stanú sa menej odolné voči lámaniu a vy môžete pozorovať zvýšené množstvo rozštiepených končekov. UV žiarenie, vlhký vzduch a chlór sa postarajú o ich krepovitosť. To všetko znamená, že bude ťažké udržať svoj účes pod kontrolou.

Doprajte preto vašim prameňom pravidelnú starostlivosť v podobe hydratačných kúr a zábalov. Skvelú ochranu pred slnkom a XXL porciu lesku vám poskytnú aj špeciálne vlasové oleje. Stačí vtrieť do vlasov pár kvapiek a nechať ich naplno zažiariť. Požehnaním budú aj jednoduché účesy – pevné zopnutie totiž oslabuje korienky vlasov. No a fén si odložte na horšie časy, letný vánok sa postará o ich prirodzené vysušenie a zároveň aj styling.