Styling | Bob účesy

Trendy účesy: Skosený bob je stále hit!

Bob je klasikou medzi účesmi. Ženy strih vlasov na boba doslova milujú, pretože je rovný ale nie štvorcový, krátky, no stále variabilný. Dnes budete vyzerať skutočne trendy, ak si ku klasickému strihu na boba necháte dlhšie bočné strany. Prezradíme vám, komu bob pristane a ako sa oň starať. Nie každá vlasová štruktúra si totiž môže dovoliť tento účes.

V originálnej podobe je bob dlhý po bradu a má jasne definované kontúry. Bob je jedným z naj populárnejších účesov na svete, pretože sa veľmi jednoducho vytvorí a ľahko upravuje. V priebehu rokov sa dĺžka vlasov rôzne variovala a dnes môže trendy bob siahať od uší až po ramená. To znamená, že môžete tento účes prispôsobiť proporciám svojej tváre. Platí to hlavne v prípade najnovšej interpretácie boba s predĺženými bočnými stranami.

 
Ak máte predĺženú tvár, mali by ste zvoliť čo najkratší bob účes. Tým svoju tvár zvýrazníte. Niektoré kroky urobia účes ľahkým, živým, bez prevísajúcich vlasov. Bob s jemnými líniami je ideálnou voľbou pre hranatú tvár. A okrúhla tvár vyzerá najlepšie s dlhším strihom bob účesu a menším objemom po stranách.

Bob účes a hviezdy: Aj hviezdy majú radi tento strih

Bob je ideálny strih pre (takmer) všetky vlasy

Bob je strih vlasov, ktorý si vyžaduje istú vlasovú štruktúru. Účes na boba dokáže aj z redších vlasov vykúzliť elegantný účes. Vlny a kučery sú tiež vhodným typom vlasov pre štýlove bob účesy. Točiace sa vlasy a neposlušné trvalé nie sú najvohdnejším typom vlasov pre bob účes pre ich nepoddajnosť a ťažkú úpravu, najmä v prípade boba s ofinou. Tieto problémy však nie sú jediné, ktoré by vás mohli odradiť od účesu na boba. Ženy s trvalou vo vlasoch si veľmi boba neužijú a to z dôvodu pyramídového efektu.

To najlepšie zo sveta účesov – Bob

Vo všeobecnosti je bob veľmi jednoduchý na úpravu. So správnym strihom potrebuje len trocha pomoci na to, aby si udržal tvar. Čím kratší a precíznejší bob, tým častejšie by mal byť zastrihávaný vašim kaderníkom (kratší bob každé štyri týždne a dlhší bob každých šesť až osem týždňov).