Styling | Bob účesy

Ultra moderný a praktický: Bob po bradu

Krátky účes vám môže poskytnúť oveľa viac priestoru pre kreativitu, než si myslíte. Napríklad Schwarzkopf Trendy look s názom Pretty Jaws dokazuje, aké sú krátke účesy mnohotvárne. Jennifer Lawrence a Lea Seydoux patria medzi hviezdy, ktoré sa odvážili vziať do rúk nožnice a skrátiť vlasy po bradu. Ukážeme vám najkrajšie varianty tohto multifunkčného účesu.

Padol vám do oka práve bob? Tak neváhajte, krátke vlasy sú teraz na vrchole popularity! Blogerky, dievčatá z Instagramu, módne guru a slávne krásky často používajú hashtag #ShortHairDontCare. Len na Instagrame sa už toto heslo objavilo pod takmer 1,4 miliónom fotiek, ide teda o nepopierateľný trend. Potvrdzuje to aj náš Trendy look pomenovaný Pretty Jaws – siaha po bradu a vyzerá luxusne, skutočný blockbuster medzi účesmi na rok 2016. Takže s krátkym strihom budete v tej najlepšej spoločnosti. Prečo ho všetci milujú? Krátky znamená praktický ale aj dostatočne dlhý, aby sa dal skvele upravovať. Poskytuje neporovnateľné stylingové možnosti – kučery, uhladený look, jemné vlny, výčes alebo uzol. Pre bob máme navyše slabosť aj preto, že je to ozajstný chameleón. Vyčaríte s ním look, ktorý je elegantný, cool, športový, sexy atď. atď.      

Aj Hollywood už objavil jeho prednosti. Tie najpôvabnejšie herečky dali zbohom dlhým vlasom a uprednostnili svieži bob. Hviezdy predvádzajú vlasy po bradu na bežnej prechádzke aj na červenom koberci a potvrdzujú svetu, že bob je multitalent medzi účesmi.   

Bob po bradu

Jennifer Lawrence v uhladenom bobe s jemnou asymetriou. © Getty Images

S rovnými vlasmi pôsobí bob mimoriadne extravagantne. Presný strih mu totiž dodáva punc sofistikovanosti. Základná dĺžka siaha po bradu (predné pramienky a vzadu nad krkom), vlasy po stranách padajú asymetricky až ku kľúčnej kosti. Tento účes kombinuje bob so strihom po ramená a výsledkom je absolútne trendy duo! Ak ho chcete doviesť do dokonalosti, rozdeľte si vlasy cestičkou v strede.


Ako na to:
Vytvorte si cestičku v strede a do vlasov naneste ochranný sprej. Potom vlasy pramienok po pramienku uhlaďte žehličkou, konce veľmi jemne vytvarujte dovnútra. Nakoniec účes zafixujte lakom pre extra lesk. 

Kristen Stewart & spol. tiež dokazuje, aký variabilný je bob po bradu. Posúďte sami:

Galéria: Bob po bradu

Súvisiace články