baby-bob
Styling | Bob účesy

Trendy strih: Baby bob

Odkaz pre všetky spontánne ženy: Na scéne sa objavil nový krátky strih – „baby bob“ siahajúci po bradu. Dlhšia verzia pixie alebo trendy zmena z dlhých vlasov na niečo dynamickejšie. Tento roztomilý účes by vás nemal nechať chladné! A pokiaľ ide o jeho styling, máme samé dobré správy – má cool šmrnc aj romantickú dušu.

Že krátke vlasy neposkytujú žiadnu pestrosť v stylingu? To už dávno neplatí! Krátke účesy súčasnosti rozhodne nie sú menejcenné v porovnaní s dlhými. Plážové vlny, zapletané účesy, mokrý look – krátke vlasy zvládnu čokoľvek. Potvrdzuje to aj najnovší „mini účes“: baby bob. Po „lobe“ (dlhom bobe) sa táto skrátená verzia bobu stáva ďalším populárnym trendom pre polodlhé vlasy. Aj trendsetteri už oceňujú jeho výhody: Strih po bradu predstavuje pohodlný prechod od pixie k dlhým vlasom, je absolútne praktický a jednoducho sa udržiava. A navyše ho ešte nemajú všetky dámy z okolia. To znamená, že tento potenciálny hit je ideálnym adeptom na zmenu vzhľadu. Bob „junior“  vás presvedčí svojou mnohotvárnosťou, pretože on a styling si naozaj rozumejú! Zistite, čo je na ňom také výnimočné a čo z neho môžete vyčariť:     

Baby bob: Neberte sa vážne

Baby Bob
© Getty Images

Herečka Ana de Armas predviedla bob s jemným nádychom stylingu „práve z postele“.


Milujeme ležérnosť! Baby bob v nedbalom prevedení je novým miláčikom trendsetterov. Tento nenápadný účes so štýlovou textúrou a objemom postupne presviedča svet módy, že s ním treba počítať. A rozhodne nemusí byť rovný – asymetrický strih predstavuje nečakane príťažlivú obmenu. Stylingový tip: Aby ste účes pekne vytvarovali, votrite do pramienkov trocha vosku a ku korienkom naneste púder pre objem, čím napumpujete účes do top formy. A úžasné efekty vykúzlia končeky nafarbené technikou „dip-dye“.   

Baby bob: Hladké víťazstvo

Baby Bob
© Getty Images

Filmová hviezda Jaimie Alexander s uhladeným krátkym bobom na odovzdávaní cien Emmy doslova žiarila.


Dokonale rovný zostrih precízne uhladený dozadu pomocou gélu – predstavujeme vám slávnostný variant nového krátkeho strihu. Jeho minimalistický vzhľad je ako stvorený na večernú príležitosť.
Ako na to: Rozotrite si v dlaniach trocha gélu, vrchné vlasy uhlaďte smerom dozadu, vlasy po stranách za uši a všetko zafixujte lakom na vlasy. Konečný trblet mu dodáte sprejom pre lesk.    

Baby bob: Niečo klasické

Baby Bob
© Getty Images

Romantika s retro nádychom: Pod značkou Marchesa sme zaregistrovali baby bob s jemnými vlnami a šarmom 20.rokov.

 

Krátky účes vďaka romantickým vlnám rýchlo pretvoríte na ženský look, ktorý vám pomôže vždy a všade vyniknúť. Za dňa či v noci, v práci alebo v bare – s týmto účesom si každého omotáte okolo prstu. A ako dosiahnete zvlnený efekt? Vytvorte si cestičku na strane a natočte si vlasy na natáčky, pokiaľ možno s väčším priemerom. Alebo veci trochu urýchlite použitím kulmy. Zvoľte však extra širokú kulmu a natočte si len spodnú časť vlasov. Potom si ich rozčešte a účes zafixujte lakom.