Styling | Šik účes

Slávnostný look: Trendy účesy pre krátke vlasy

Rok sa chýli ku koncu. O chvíľu sa ocitneme vo víre prázdnin a zimných osláv. Už ste si vybrali sviatočný účes, ktorým očaríte na stretnutiach s rodinou a priateľmi? Popustite uzdu svojej predstavivosti a vyberte si zo skvelých možností ako uhladený look, plážové vlny, kučery, nevšedné odtiene vlasov a originálne doplnky. Tentokrát sa zameriame na styling krátkych vlasov vhodný na párty a slávnostné príležitosti. Nevynecháme ani užitočné tipy a detaily, ktorými účesu dodáte finálnu bodku pre ucelený, trendový vzhľad. 

Slávnostné účesy – Pôvabný pixie

Ginnifer Goodwin (pozri foto hore) vylepšila svoj krátky pixie tým, že si dlhšie vlasy navrchu hlavy upravila do tvaru ofiny nad čelom. Tento jednoduchý look nepotrebuje zložité detaily, aby pôsobil štýlovo a príťažlivo. Už len nasadiť šarmantný úsmev, pozdvihnúť pohár šampanského a atmosféra bude dokonalá!  

Návod na úpravu pixie s dlhou hustou ofinou:

Rozotrite si v dlaniach trocha gélu. Prstami upravte vrchné vlasy smerom do tváre a cez čelo. Sprej pre extra lesk dodá tomuto účesu elegantný, žiarivý vzhľad. 

Slávnostné účesy – Uhladený štýl

Slávnostné krátke účesy

Slávnostné udalosti si žiadajú viac než len každodenný praktický účes. Uhladený styling zmenil krátke vlasy modelky Amber Valetta na elegantný párty look. Vlasy sú prečesané smerom do tváre a rovno dolu. Tento look sa bude skvele hodiť na vianočnú párty s kolegami. Vyžaruje štýl, sebavedomie a tiež nespornú odvahu vyskúšať niečo nové vždy, keď si to daná udalosť vyžaduje.  

Vľavo: Vlasy Amber Valetta sú nahladko upravené. Zaujímavý vzhľad dodáva účesu práve to, že vrchné vlasy smerujú do tváre. 

Návod na úpravu krátkeho uhladeného účesu

Do uterákom vysušených vlasov si naneste ochranný sprej pred stylingovým teplom. Následne ich prečešte dole a z temena smerom do čela. Uhlaďte si ich pomocou fénu tak, že ich vyfúkate cez malú okrúhlu kefu. Ak vám viac vyhovuje menší objem, zredukujete ho s použitím žehličky na vlasy. Nakoniec účesu doprajte lak na vlasy pre extra lesk. 

Slávnostné účesy – Plážové vlny s cestičkou na strane

Slávnostné krátke účesy

Plážové vlny sú už dlhší čas na výslní módnych trendov. Púder pre objem vám pomôže zvýrazniť svieži a ležérny nádych tohto účesu. Tento účes sa perfektne hodí na rodinnú večeru pri vianočnom stromčeku. Pôsobí totiž žensky, uvoľnene a veľmi príťažlivo.

Vľavo: Charlize Theron si aj v krátkych vlasoch vyčarovala plážové vlny. S cestičkou na strane a prirodzene pôsobiacimi vlnami pôsobí priateľsky a šarmantne.

Návod na úpravu krátkych plážových vĺn:

Votrite si do vlhkých vlasov tužidlo pre objem vo veľkosti tenisovej loptičky a vyfúkajte ich. Najskôr do vlasov naneste ochranný sprej pred stylingovým teplom a následne kulmou vytvarujte vlny rôznej veľkosti. Nakoniec ku korienkom aplikujte púder pre objem, aby účes pôsobil čo najhustejšie.