Farby na vlasy | Zosvetlenie

Svetelné hry: „Comeback“ melírovaných vlasov

Blond melír znovu preniká medzi top trendy vo farbení vlasov. Moderné ženy sa nevedia nabažiť jemných farebných kontrastov, pretože vo vlasov vyzerajú skvele a prinášajú aj ďalšiu výhodu. Svetelné akcenty vám pomôžu kontúrovať tvár. Zistite, ako by mohli zosvetlené pramienky lichotiť práve vám a ktoré techniky sú práve „in“.

Vlasy ako pobozkané slnkom – aj v treskúcej zime. To dokážu zosvetlené pramienky, ktoré najnovšie urobili z vlasov nový módny doplnok. Aktuálny farebný štýl je síce decentný, no vždy zanechá dojem. A zároveň skvele doplňuje extravagantnejšie trendy, ktoré stoja v centre pozornosti: dip dyeombré. Oslavujeme návrat jemného tónovania, vďaka ktorému žiaria vlasy novým svetlom. V myšlienkach vás okamžite prenesú na slnkom zaliatu pláž – po celý rok! Strategicky umiestnené blond pramienky vám preukážu ešte jednu službu: tvár bude s nimi vyzerať krajšie, štíhlejšie a atraktívnejšie. Odhalíme vám, v čom spočíva tento trik. Ale najskôr vám predstavíme aktuálne trendy a techniky:       

Trendy melír: Svetelné odlesky

Trendy melír

Módna guru Kate Foley si oživila farbu vlasov zosvetlenými vrchnými pramienkami.

Z brunetky na blondínku – drastická zmena nie je to, čo hľadáte? Ak je to aj váš prípad, postačí vám pár zosvetlených pramienkov. Jemné blond pruhy vytvárajú v tmavších vlasoch nádherný efekt, ktorý pôsobí maximálne prirodzene. Vlasy zároveň vyzerajú hustejšie, žiarivejšie a zdravšie. Počet zosvetlených prameňov je len na vás. Uvítali by ste svetlejší look? Pridajte ich ešte o niekoľko viac. Vyhnite sa odfarbovaniu širokých pruhov vrchných vlasov. Miesto toho sa zamerajte na zosvetlenie tenkých, jemných pramienkov. Výsledkom bude oveľa prirodzenejší look.

Mimochodom. existuje aj opačný, tmavý melír. V tomto prípade sú blond pramene nafarbené o pár tónov tmavšie, ale efekt je v podstate rovnaký.

Trendy melír: Zosvetlenie „en bloc“

Trendy melír

Speváčka Caroline Polachek predviedla hnedé vlasy so strategicky umiestnenou blond „škvrnou“.

Špliechaný melír je akousi extrémnejšou verziou mäkko tónovaných vlasov. V tomto prípade sa vlasy zosvetlia do tvaru farebnej škvrny, ktorá v nich simuluje odraz svetla – ako keby ste chceli navodiť dojem svetelného lúča.   

Charakteristika tohto originálneho trendu: Vlasy sú zosvetlené do horizontálnych pruhov. Veľkosť kontrastnej farebnej škvrny sa môže líšiť – od širšieho bloku až po tenkú líniu. Kreativite sa medze nekladú!

Táto technika farbenia funguje podobne ako ombré look. Jediný rozdiel spočíva v tom, že nepozostáva len z dvoch odtieňov, ale vlasy pôsobia trojfarebne. Tak, aby sa dosiahol jemný prechod medzi svetlom a tieňom smerom dole i hore. 

Trendy melír: Kontúrovanie vlasov (Balayage)

Trendy melír

Kontúry vo vlasoch: Modelka Rachel Barnes vďaka blond pramienkom zvýraznila proporcie svojej tváre.

Melír našiel svoju novú, horúcu podobu: kontúrovanie. Túto lekciu sme už dostali od vizážistov, ktorí nám ukázali, čo dokáže umenie make-upu. Črty tváre sa s pomocou tmavých a svetlých krémových korektorov premodelujú do nových, dokonalejších proporcií. Kontúrovacie šialenstvo zasiahlo aj styling - kaderníci aplikovali túto metódu na vlasy, predovšetkým v blízkosti čela, líc a brady. Výsledkom je poučenie, že si môžete črty zvýrazniť tak, aby ste svoju tvár ukázali v tom najlepšom svetle. Photoshop? V žiadnom prípade!    

Tento efekt dosiahnete technikou, ktorá nesie názov „balayage“ (podľa francúzskeho slova „balayer“, teda čosi ako ťahy štetca).  Od známeho melírovania či zosvetľovania s použitím fólie sa výrazne odlišuje. Namiesto pravidelnosti ide o metódu podobnú ťahom štetca, ktorá pracuje s individuálnymi pramienkami rôznej hrúbky a umiestnenia. Na ne sa voľnou rukou „maľujú“ rôzne nuansy blond škály presne tam, kde to nositeľke a jej tvári najviac pristane.  


Tip: Podobne ako pri kontúrovacom líčení sa línie, ktoré treba zvýrazniť (napr. lícne kosti), farbia svetlejším odtieňom. V prípade vlasov ide hlavne o konce a pramene okolo tváre. Účes tak dostane novú šťavu a pôsobí hustejšie.