Farby na vlasy | Trend farbenia vlasov v dvoch odtieňoch

Farebný trend: Dvojtónový look blond/čierna

Charakteristický prechod z jednej farby vlasov do druhej v tomto looku nemusí byť jemný a smerovať odvrchu dole. Novinkou je vertikálna dvojtónová variácia, ako ju nosí Melanie Martinez: blond naľavo a čierna napravo.

Dvojtónový look je trendy - už nejaký čas sa objavuje vo vlasoch štýlových žien a rozhodne sa nechystá na odchod. Jednoliata farba je otázkou minulosti, teraz je čas na výrazné farebné prechody! V minulosti si tento trend udržiaval jemnosť a decentnosť - tvorilo ho postupné zosvetľovanie prameňov od tmavých korienkov smerom k blond končekom. Speváčka Melanie Martinez tento look úplne predefinovala a dala mu nový, svieži a vzrušujúci rozmer tým, že dve kontrastné farby postavila vedľa seba. A dvojfarebný look blond/čierna je na svete!

Dvojtónový trend: Klasický look č.1

Modelka Lily Aldridge nosí jemný dvojtónový look, charakterizovaný mäkkým prechodom od tmavých ku svetlým tónom, ktorý pôsobí prirodzene. V tejto variácii je prechod od jednej k druhej farbe síce viditeľný, ale skôr postupný a nepúta prílišnú pozornosť.

Vľavo: Lily Aldrdge s jemným dvojtónovým lookom.

Dvojtónový trend: Klasický look č.2

Herečka Drew Barrymore predviedla svoje rafinované „ja“ týmto dvojtónovým lookom: výraznejší a jasnejší prechod z tmavej navrchu ku svetlým končekom odrážal aktuálne módne trendy.

Vľavo: Drew Barrymores s klasickou dvojtónovou variáciou.

Dvojtónový trend: Dvojfarebný kontrast á la MelanieMartinez

Melanie Martinez prekvapila kombináciou tmavej blond a čiernych vlasov.

Speváčka Melanie Martinez je rebelkou aj čo sa týka účesu – nepozorovaný, tónovaný prechod vymenila za kontrastnejší look – ľavú polovicu vlasov si zafarbila na blond a pravú polovicu načierno. Každý, kto sa rozhodne pre takýto účes, okamžite pritiahne všetky pohľady na seba. Tento sebavedomý štýl však nemusí pôsobiť len provokatívne. S ladiacimi doplnkami vo vlasoch a s tým správnym postojom z neho môžete vytvoriť množstvo štýlových variácii. A ako ukazuje Melanie Martinez, jednoduchá mašľa dodá jeho nositeľke mimoriadnu hravosť. 

Dva tóny – množstvo variácií

Dvojtónový štýl s vertikálnym predelom dosiahnete oveľa jednoduchšie ako jeho konvenčnejší variant, kde jedna farba prechádza do druhej v horizontálnej línii. Všetko, čo musíte urobiť, je rozdeliť si vlasy cestičkou v strede spredu smerom dozadu až k línii nad krkom. Obe časti odporúčame zopnúť každú do jednej strany sponkami. Potom polovicu vlasov nafarbite na blond a druhú polovicu načierno ako Melanie Martinez, alebo si vyberte iné odtiene podľa vášho vkusu. Máte aj ďalšiu možnosť: na jednej strane si ponecháte svoju prirodzenú farbu a druhú stranu zafarbíte odtieňom, ktorý je trochu svetlejší alebo naopak tmavší. Dobrý spôsob, ako otestovať či vám odtieň pristane, je zvoliť farebný preliv, ktorý sa postupne vymýva. Až potom sa rozhodnúť pre permanentnú farbu, ktorá vám vydrží oveľa dlhšie.