Farby na vlasy | Plavá farba na vlasy

Najlepšie tipy na make-up pre blondínky

Blond je viac než len farba na vlasy. Blond znamená byť neprehliadnuteľná. Blond farba vlasov má množstvo odtieňov od svetlej platinovej blond a studených tónov blond farby až po pšenocovú blond a odtiene karamelovej. Poradíme vám, aký make-up zvýrazní vašu farbu vlasov. 


Make-up pre blondínky

Jemné odtiene ružovej pristanú takmer všetkým blondínkam

Prvý krok: Základ pre blondínky
Začervenanie pokožky a iné nedokonalosti pleti sú na svetlej pokožke zvlášť viditeľné. Preto by ste mali siahnuť po make-upe pre stredné až vysoké krytie - základom je, aby vaša pleť pôsobila prirodzene. Vyberte si napríklad make-up s odtieňom neutrálnej béžovej alebo ľahko žltkastej farby. Vyvarujte sa však akémukoľvek mape-upu v odtieňoch ružovej. 

Pohľad bohyne: Očný make-up pre blondínky

Recept na krásne oči hovorí jasne: "menej je viac". Výrazné očné tiene ako Barbie ružová či tmavofialová sa mnohým blondínkam zdajú až príliš nápadné a vyzývavé. Pastelové náprotivky týchto farieb sú však už omnoho príťažlivejšie. Tieto jemnejšie odtiene ako jemne ružová a lilavá bez perleťových efektov vyzerajú veľmi dobre v kombinácii so sivými či hnedkastými odtieňmi. 

Popopalé blondínky by mali siahnuť po zlatohnedých očných tieňoch, pleť sa vďaka nim krásne rozžiari. V opačnom prípade by mohli blondínky vyzerať bledo. Farba Champagne alebo zlatisté očné tiene nanesené pod obočím sú dobrou voľbou pre popolavé blondínky, ale musíte pritom dávať pozor na zanesenie trblitavého resp. perleťového efektu do obočia. Ženám so zlatou blond farbou vlasov pristanú tmavšie filové alebo purpurové tóny očných tieňov.  

Nemusíte sa obávať ani dymových očných tieňov. Ocenia ich dokonca aj platinové blondínky. Mali by ste však namiesto čiernych odtieňov použiť odtiene tmavo šedej či hnedej farby. 

Make-up: Hviezdy s blond vlasmi

Štýl obočia pre blondínky
Ženy s prirodzene svetlou blond farbou vlasov by na zvýraznenie svojho obočia nemali pužívať tmavú ceruzku na obočie. Ideálne sú ceruzky na obočie alebo púdre v svetlých sivastých odtieňoch hnedej. Mnoho značiek ponúka špeciálne ceruzky na obočie pre blondínky. A väčšona z nich je práve v sivasto ružových tónoch. Je tiež dôležité nemaľovať hrubé linky obočia. Namiesto toho by ste mali svoje obočie prirodzene zvýrazniť len v malých krátkych linkách v jeho prirodzenom tvare. V prípade, že máte odfarbené blond vlasy, obráťte sa na svojho kaderníka, aby vám zosvetlil tiež vaše prirodzene tmavé obočie. Aj vďaka tomu budú vaše blond vlasy vyzerať prirodzene.

Červené líčka pre blondínky
Ružové tiene dodávajú blondínkam žiarivú pleť. Jasne svetlo ružové odtiene sú ideálnou voľbou pre svetlé blondínky; ružové a broskňové odtiene so zlatistým nádychom zase pristanú zlatým blond vlasom. Tmavá blond farba vlasov vyzerá dobre v kombinácii s hnedoružovou, pretože svetlé ružové odtiene môžu pôsobiť prisladko. Pamätajte však, že odtiene terakotovej alebo medenej farby blondínky ešte viac zosvetľujú. V takomto prípade by ste mali používať bronzery striendom. 

Jahodová: Farba na pery pre blondínky
Pravidla, ktoré sa týkajú rúžou sú rovnaké i pre farby na pery. Zaručene krásna budete s ružovou. Všetky odtiene ružovej sú pre blondínky osvedčenou klasikou. Jemné ružové odtiene s béžovými alebo hnedkastými tónmi pristanú najmä ženám so svetlozlatou blond farbou vlasou. Platinová blond môžu vyskúšať napr. modrastú červenú alebo ružovú farby na pery. Upozornenie: intenzívne a tmavšie farby na pery si vyžadujú aj zodpovedajúci odtieň pleti. Pre dokonalý vzhľad by ste mali myslieť i na kontúrovaciu ceruzku na pery v rovnakej, po prípade o odtieň svetlejšej farbe, ako je vaša farba na pery. Blondínky by nemali zabúdať, že kontúrka nikdy nesmie byť tmavšia ako je farba pier.