Farby na vlasy | Konzultácia farieb

Farbenie vlasov ako zbraň proti starnutiu? Nový účes je lepší ako plastika.

Možno je to už dávno, keď ste oslávila tridsiate narodeniny, ale vyzerať stále mlado a energicky dáva zmysel. Jemným zosvetlením vlasov to môžete ľahko dosiahnuť.

Mladistvá farba vlasov

Farba vlasov vám pomôže vyzerať tak mlado, ako sa cítite.

Ľudia si spájajú blond odstiene vlasov s mladosťou viac, než s akoukoľvek inou farbou vlasov. Je zrejmé, že príroda predurčila mladým ľuďom svetlejší odtieň vlasov. Sveté vlasy sa v priebehu niekoľkých rokov zmenia - stmavnú. Avšak svetlé vlasy nemusia nutne znamenať návrat k vzhľadu z obdobia mladších rokov. 

Nová farba vlasov by mala vyzerať prirodzene, aby ste s ňou boli spokojné a zároveň sa hodila k typu vašej tvári. A tiež by mala napomôcť k mladistvému vzľadu. Rovnako ako žiarivé biele zuby nevyzerajú na starších ľuďoch úplne prirodzene, tak stráca s vekom svoje kúzlo aj platinová blond vo vlasoch. Základným pravidlom pre anti-starnúcu stratégiu je vyhnúť sa ostrému kontrastu. Temne čierne vlasy ostrihané na mikádo s rovnou ofinou môžu vyzerať skvelo, ak máte dvadsať rokov. Existuje magická hranica, kedy táto farba už nevyzerá najlepšie. Jedinou cestou, ako vyzerať mladšie je dopriať vlasom farbu, ktorá harmonizuje s odtieňom pleti.

Mladistvé odtiene vlasov: Ako si vlasmi ubrať pár rokov

  • Ak sa rozhodujete medzi dvoma farebnými odtieňmi, vždy zvoľte ten svetlejší za predpokladu, že vaše vlasy nemajú blond odtieň. Svetlejšie farby na vlasy lichotia pleti viac, než tmavšie farby.

  • Všetky popolavé blond odtiene robia doslova zázraky v otázke mladistvého vzhľadu: tento farebný odtieň zjemňuje línie tváre a dobre maskuje prvé šediny.

  • Účes vám musí padnúť. Najvhodnejšie účesy by sa mali upravovať ľahšie a a jednotlivé pramene by vám mali padať do tváre. To vytvorí svieži dojem a zjemní črty tváre, než krátke vlasy, alebo ježko či veľmi uhladené vlasy.
  • Používajte kondicionéry, zábaly a vlasové spreje, aby vlasy získali prirodzený a nepoškodený vzhľad.

Mladistvo vyzerajúca farba vlasov: Vyvarujte se nástrahám

  • Zafarbenie vlasov červenou farbou ako prostriedok proti starnutiu má tri nevýhody, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Po prvé - červená farba vlasov zdôrazňuje bledú pleť a červené škvrny na nej. Po druhé, červená farba nekryje šediny dokonale. Aby sa farba naniesla do vlasov kvalitne, mala by byť veľmi intenzívna. A nakoniec po tretie, byť prirodzenou zrzkou je tak vzácne, že táto voľba vždy priťahuje pozornosť o pokus vyzerať mladšie.
  • Tmavé vlasy sú ostrým rámom pre bledú pleť, a preto majú tendenciu zvýrazňovať každý detail tváre. Tmavé vlasy zdôrazňujú každú malú vrásku.

  • Umelé pramene v krikľavej kráľovskej modrej a podobne nápadné detaily sú prejavy hravej a odvážnej osobnosti.  Avšaj tieto výstrednosti neurobia žiadneho človeka mladším. Namiesto toho len podčiarknu fakt, že sa vyzerať mlado len snažíte. Takýto odvážny individualizmus vo vlasoch nie je pre každého tá pravá šálka kávy.