Farby na vlasy | Konzultácia farieb

Pohodlné a jednoduché: Domáce farbenie vlasov

Túžite po zmene? Svieži farebný doping vždy padne vhod. Nové trendy odtiene a tónovanie, ktoré hýbe svetom módy: Balayage, dip dye a ďalšie. Najlepšie je, že nemusíte navštíviť kaderníka. Skúste to sami! Vďaka našim tipom a trikom dosiahnete ten najlepší farebný výsledok!

Ak chcete vyskúšať nové farebné akcenty, farbu vlasov alebo celkovú zmenu štýlu, už nemusíte chodiť do kaderníckeho salónu. Domáce farbenie sa medzičasom stalo bežnou procedúrou pre všetky ženy, ktoré majú chuť na zmenu a neboja sa pritom experimentovať. Nové produkty, vylepšené technológie a spôsoby aplikácie sľubujú stále dokonalejšie výsledky. Rýchlo, jednoducho, bez komplikácií a s profesionálnym výsledkom. Nie je dôvod, aby ste sa nepokúsili dokonca aj o sofistikovaný melír či trendy bronde, dip dye alebo ombré. Čítajte a dozviete sa ako na to! 

Vlastnoručne: Recept na dokonale zafarbené vlasy

Regál s farbami na vlasy vo vašej drogérii ponúka celé spektrum kvalitných produktov. Najskôr by ste mali uvážiť, čo vlastne chcete dosiahnuť. Máte chuť len jemne osviežiť svoj look a ide vám hlavne o to, aby ste zostali taká prirodzená, ako sa len dá? Alebo chcete kompletne zmeniť farbu vlasov o jeden či dva odtiene? Pokiaľ hľadáte radikálnu zmenu, odporúčame vám presedlať na novú farbu krok za krokom. Ochránite tým štruktúru svojich vlasov, budete mať čas zvyknúť si na nový look a predídete nepríjemným prekvapeniam. Ak nakoniec zistíte, že vám platinová blond alebo ebenovo čierna vôbec nepristanú , máte šancu zistiť to v predstihu.
Keď si vyberáte vhodný odtieň, majte vždy na pamäti tón svojej pleti. Teplá blond, odtiene červenej a hnedej pekne ladia s broskyňovou pokožkou. Modrý podtón pleti (zimný typ à la Snehulienka) harmonizuje napríklad s popolavými odtieňmi, to by ste pri zosvetľovaní vlasov mali zohľadniť. Tu zistíte, aký ste farebný typ a aké odtiene vám najviac pristanú.

Rozžiarte svoje vlasy farbou: Tipy & triky

Preliv, ktorý sa vymyje po pár týždňoch alebo permanentná farba, jemné tónovanie alebo intenzívne farbenie? Na trhu sú produkty pre každý typ vlasov.

Na čo by ste si mali dávať pozor?

- Chcete zakryť šedivé vlasy? Potom sa riaďte informáciou na obale – vymývateľné a semi-permanentné farby neposkytnú vždy stopercentný výsledok.

- Riaďte sa týmto pravidlom: Nie viac než o dva tóny tmavšie ako odtieň, s ktorým ste pri farbení začínali. Ak potrebujete vlasy zosvetliť, produkt musí obsahovať hydrogén peroxid.

- Ak už raz produkt otvoríte, mali by ste ho spotrebovať, s výnimkou prípravku špeciálne vytvoreného pre opakované farbenie. 

- Výnimočne jednoduchá aplikácia: farbiaca pena. Vďaka penovej konzistencii ju bez problémov nanesiete rukami (navlečte si rukavice) ku korienkom, do dĺžok a na zadné vlasy. Potom ju vmasírujte do vlasov podobne ako šampón – žiadne rozčesávanie ani stekanie farby a navyše krátka doba pôsobenia.

- Odrastajúce korienky? Pre ich dofarbovanie sú k dispozícii špeciálne sety – umožnia vám osviežiť vašu farbu už za 10 minút. A bez toho, aby ste museli otvárať celé balenie len kvôli troške farby. Zmes jednoducho nanesiete ku korienkom za pomoci priloženého štetca. Nechajte pôsobiť, zmyte a hotovo!  

Domáce farbenie: Nové farebné efekty

Dramatické a prekvapivé: Nové účesy pútajú pozornosť jedinečným zmyslom pre detail. Miesto toho, aby ste si farbili vlasy jednou farbou od korienkov až po končeky, môžete skombinovať rozličné tóny do jedného looku. Od decentného až po vysoký kontrast – tieto farebné akcenty sú v súčasnosti veľmi populárne. Dip dye, balayage & ďalšie patria medzi aktuálne looky, ktoré zvládnete aj vy u vás doma. Dokonca i s jediným produktom, ak si nie ste istá, pre akú techniku sa rozhodnúť. Záleží len na spôsobe, akým produkt „všetko v jednom“ nanesiete, to určí finálny výsledok. 

Ak máte chuť vyskúšať napr. ombré alebo štýl „dip-dye“, pri ktorom budete namáčať do kontrastnej farby len konce vlasov, môžete farbu votrieť len tak rukami (tak ako to robia profesionálny kaderníci v salónoch). Naopak pri najnovších melírovacích technikách, kde sa zosvetľujú len pramene v hornej časti a okolo tváre, nanášame farbiacu zmes priloženým aplikátorom, ktorý sa nazýva štetec na akcenty. To najlepšie na produktoch pre domáce farbenie: sú rýchle, jednoduché a môžete si ich naniesť kedykoľvek. A zatiaľ čo čakáte na farebný výsledok , môžete sa s uterákom na ramenách pohodlne usadiť na gauči a posielať priateľom „selfies“ alebo sa preklikávať obľúbenými webstránkami na internete.