Farby na vlasy | Šedivé vlasy

Odfarbenie pôvodne šedivých vlasov

Šedivé vlasy môžu byť zafarbené v rozličných odtieňoch, ako napr. platinová blond, stredne hnedá, farby jesene, či akékoľvek farby podľa vášho vkusu. Avšak ako dosiahnuť vašu pôvodnú šedivú, či bielu farbu vlasov? Čím lepšie naplánujete tento krok späť, tým jednoduchše pre vás bude zriecť sa súčasnej farby vlasov.

Šedivé vlasy

Šedivé vlasy musia mať správny strih

Väčšina žien sa svoji prvých šedivých vlasov nezľakne. Zafarbia si vlasy na farbu, po ktorej už dlhšie pokukovali, stredne hnedé vlasy s neželaným bielym "melírom" premenia na žiarivú orieškovú a je to. Avšak príde čas, kedy táto procedúra už fungovať bude a šedivé odrastené korienky vás prezradia. Priveľa šedín znamená koniec stredne hnedých vlasov a nástup bielych vlasov. 

Biele korienky sú v kombinácii s orieškovými vlasmi veľmi nápadné a nevyzerajú dobre. Vaše vlasy teraz potrebujú časté odfarbenie. Farba vlasov ale nie je jediným ukazovateľom rýchlo ubiehajúceho času, pleť a zuby sa tiež menia. Orieškovo hnedá tak už nie je ideálnou farbou pre vaše vlasy. Ak je vám toto všetko známe, potom dobrý strih a žiarivé šedivé vlasy môžu byť pre vás tou správnou voľbou, pretože pôsobia harmonicky a dokonca možno ešte mladšie ako vlasy farbené. Aj preto je dobré zmieriť sa s realitou šedivých vlasov. Váš strih a doterajší spôsob farbenia vlasov, na ktorý ste boli zvyknuté určia, ako najjednoduchšie prejdete na šedivú či bielu farbu vlasov.

Správne odfarbenie vlasov: Šesť krokov

  1. Čím drastickejšie ste si zmenili prirodzenú farbu vlasov, o to viac by ste mali dávať pozor pri prechode na šedivé vlasy. Svetlý blond melír ľahko vyrastie. Vy alebo váš kaderník by ste ale mali nájsť odlišné riešenie pre farbené tmavé vlasy. Ako dobré dočasné riešenie sa javí zafarbenie vlasov v prechodnom odtieni, melír, či nový kratší strih vlasov. 
  2. Čím dlhšie vlasy máte, tým opatrnejšie by ste mali plánovať prechod na šedivú či bielu farbu vlasov. V závislosti od dĺžky vašich vlasov je možné, že takéto riešenia budete hľadať dlhšie. Postupná aplikácia svetlejších farieb na vaše vlasy je jednou z možností pre ľahký prechod z tmavých na šedivé či biele vlasy. V tomto prípade je posledný stupeň prechodu zo svetlej blond na bielu farbu vlasov. 
  3. O čo menej umelých červených pigmentov vaše vlasy obsahujú, o to ľahšie pre vás bude vaše vlasy odfarbiť a prejsť na šedivé vlasy. Prechod od svetlej blond na šedivú či bielu farbu vlasov je takmer nepostrehnuteľný, hlavne ak v priebehu prechodu použijete jemný melír.
  4. Intenzívny tónovač môže tiež zjednodušiť prechod na šedivé vlasy. Tónovač prekrýva šedivú a pomáha ukryť tmavšie korienky. Počase farebná pigmentácia po tónovaní vybledne.
  5. Ak ste pripravená na radikálnu zmenu, šedivé či biele vlasy sú správnou voľbou. Mali by ste sa čo najdlhšie vyhýbať farbeniu vlasov a následne použiť intenzívny tónovač pre jednoduchý prechod na novú farbu. Pri rýchlosti rastu vlasov 1 až 1.5 centimetrov (0.4 – 0.6//) za mesiac, si vlasy môžete znovu zafarbiť už po troch mesiacoch.
  6. Moderný strih a výrazný make-up uľahčia prechod k bielym vlasom. Červené pery, symetricky vytvarované obočie a svieži prirodzene vyzerajúci strih vlasov vám dodajú sexy a energický vzhľad.