Farby na vlasy | Červené vlasy

Mať ryšavé vlasy je viac než trend

Žiadna iná farba vlasov nepriťahuje toľko pozornosti ako mrkvová, gaštanová či čerešňová. Nie je žiadnym tajomstvom, že červená je výnimočnou farbou vlasov. Túto sezónu zahrnuli módni návrhári ryšavú farbu vlasov do svojich vlasových modelov a účesov.

Červené vlasy - kto by potreboval ešte červený koberec?
© Ellen von Unwerth

Červené vlasy - kto by potreboval ešte červený koberec?

Christina Hendricks reprezentuje podstatu nového trendu červených vlasov. V televíznom seriály "Mad Men" počarovala všetkým mužom svojimi ženskými krivkami a krásnymi ryšavými vlasmi. Barbara Meier predvádza trendovú ryšavú farbu vlasov v kombinácii s "nahým make-upom". Nemecký návrhár Wolfgang Joops ju na Parížskom týždni módy prezentuje ako súčasť značky Wunderkind.

Ako obvykle, bola ryšavá farba vlasov predstavená na New Yorskom týždni módy. Zac Posen, Anna Sui a Rodarte si veľmi rýchlo rezervovali modelky s ryšavými vlasmi na svoje prehliadky. Rovnako ako po minulé roky, i teraz spolupracovali s modelkymi ako je ryšavá kráska Alana Zimmer. Ich "styl" pozostáva z rozličných odtieňov ryšavej farby vlasov v kombinácii s dymovými očami a neupravený vzhľadom vlasov v prirodzených odtieňoch ryšavej. Ryšavé modelky mali na sebe jemný make-up, ktorý pozostával len z maskary, vďaka čomu sa zdôraznila ich dokonalá pleť. 

Galéria: Ryšavé vlasy ako ich nosia celebrity

Oranžová, svetlejšia voľba červenej

Oranžová farba vlasov výrazne prevládala na módnych prehliadkach jar/leto 2011. Jacobs, Rag & Bone, a Proenza Schuler - to je len niekoľko hviezdych návrhárskych mien, ktoré chcú nastoliť nový farebný vlasový trend. Zatiaľ používajú návrhári oranžovú farbu na oblečení, doplnkoch či leskoch na pery. Ak ste však fanúšičkou ryšavých vlasov a chcete byť nadchádzajúcu sezónu in, mali by ste upriamiť svoju pozornosť na svetločervené odtiene. 

Predtým, než sa rozhodnete prejsť na červenú vlnu, mali by ste zvážiť niekoľko faktorov: Pre mnohých ľudí stelesňuje červená resp. ryšavá farba vlasov extravaganciu, excentrické správanie a sex appeal. Červené vlasy priam kričia: "Pozrite, som tu!" Preto by mali byť všetky červenovlásky opatrnejšie s make-upom a oblečením. Pripravte sa na to, že s červenou farbou vlasov budete od mužov počuť omnoho viac pozvaní na drink. Ak sa vám takáto predstava zvodnej červenovlásky páči, nebojte sa siahnuť po červenej a dopriať si oslňujúce červené vlasy.