Večer plný krásy: Účesy na Oscaroch 2014

Getty Images

Oscarová noc je pre najznámejšie hviezdy ale i pre tie vychádzajúce vrcholnou udalosťou roka. Na červenom koberci i na pódiu sa prechádzajú populárne herečky v pôvabných outfitoch, rafinovaných účesoch i elegantne upravení herci a spoločne dodávajú tomuto podujatiu lesk a pompéznosť. Tohtoročný galavečer bol rozhodne pastvou pre oči – pozývame vás na prehliadku tých najkrajších lookov, ktoré ozdobili červený koberec a pódium pri preberaní zlatých sošiek. 

Najdôležitejšia noc vo svete filmu prebehla 2. marca 2014 v Dolby Theatre v Los Angeles. Červený koberec rozhrnuli pre filmových umelcov nominovaných na Ceny akadémie, ktoré celý svet pozná pod prezývkou „Oscar“. Či už riaditeľ Filmovej akadémie pomenoval zlatú sošku „Oscar“, lebo mu pripomínala jeho strýka Oscara, alebo stojí za jej názvom iná inšpirácia, sa dodnes stále špekuluje.  

Už od svojho vzniku je odovzdávanie Oscarov rovnako oslavou umeleckých výkonov v oblasti filmu ako aj javiskom pre každého, kto niečo znamená vo svete pohyblivých obrázkov a showbiznisu. Ukázať sa v tom najlepšom svetle je prirodzenou súčasťou tohto večera. Tento rok vďaka skupinovej „selfie“ fotografii megahviezd z oscarového pódia skolaboval Twitter, Jennifer Lawrence znova zakopla o svoju večernú róbu, moderátorka Ellen DeGeneres objednala všetkým pizzu a Leonardo DiCaprio žiadneho Oscara nedostal – ako už tradične!

Dva Oscary sú lepšie než jeden

Účesy na odovzdávaní Oscarov 2014
Matthew McCanaughey a Jared Leto si odniesli Oscary za úlohy vo filme „Klub poslednej nádeje“.

Leonardo DiCaprio, dlhoročný miláčik publika, bol nominovaný na Oscara po tretíkrát. Porota zložená z filmových akademikov mu však ani tento rok vytúženú sošku neudelila. Miesto neho uprednostnila Matthewa McCanaugheyho za skvele zahranú hlavnú rolu vo filme „Klub poslednej nádeje“, dráme o ochorení AIDS a drogovej závislosti. Vo svojej ďakovnej reči vzdal Matthew hold svojim súperom.

Jared Leto bol ocenený Oscarom ako najlepší herec vo vedľajšej úlohe v rovnakom filme – predstavil sa v ňom v úlohe transsexuála. Jared Leto a Matthew McCanaughey mohli spolu súťažiť aj o titul najlepšie oblečeného muža. Obaja totiž zvolili biely smoking, ktorý príjemne kontrastoval s ležérne upravenými vlasmi. 

Top trend na Oscaroch 2014: Pôvabné retro vlny

Účesy na odovzdávaní Oscarov 2014
Sandra Bullock s pôvabnými vlnami začesanými do strany.

Na žensky pôvabné vlny s nádychom nostalgie stavilo mnoho prítomných dám – stal sa z nich jeden z výrazných trendov tohtoročného oscarového večera. Čerstvá držiteľka sošky Cate Blanchett si retro vlny doplnila cestičkou na strane, zatiaľ čo Sandra Bullock si retro kučery prehodila cez pravé rameno. Hoci Sandra tento rok nezvíťazila, bola hlavnou predstaviteľkou vo filme „Gravitácia“ – vďaka 7 soškám sa z tohto filmu stal najúspešnejší snímok večera.

Dúfame, že si vychutnáte fotografie víťazných oscarových účesov v našej galérii. 

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...