Skip to Content

Biznis trieda alebo profesionálne účesy

Mikádo, drdol alebo konský chvost sú klasické štýly účesov. Hodia sa do profesionálneho prostredia a vyjadrujú kariérny štýl. Hoci sú decentné, ženské a elegantné, stále ponúkajú veľký priestor pre kreativitu. S týmito účesmi budete vyzerať dôveryhodne, vážne a kompetentne. Čítajte ďalej, aby ste zistili, ktoré účesy vám pomôžu, a ktoré naopak môžu uškodiť v kariére. Tiež vám pomôžeme nevyviesť štýlové faux pas, ktoré by mohlo zruinovať vaše plány skôr, ako ste ich vôbec skúsila naplniť.

Už dlhú dobu sú mikáda alebo vlasy po plecia považované za optimálne pre profesionálne ženy. Tieto účesy môžu byť spostupnené, s ofinou či bez, s kratším alebo dlhším mikádom. Nezáležiac na detailoch, večné štýly sú stále šik aj v dnešnom prostredí. O krátke vlasy sa musí ich majiteľka dobre starať. Inak pôsobia zmätene a o svojej nositeľke reflektujú nie práve najlepší dojem - mnohí si spájajú neupravený účes s lajdáckou pracovnou morálkou.

Lepšie ako rozpustené vlasy po plecia je ich uviazať do chvosta alebo vyčesať. Vlasy padajúce do tváre a brániace priamemu očnému kontaktu vyvodzujú dojem nesústredenosti a vzdialenosti.

Drdol alebo chvost sú absolútnymi víťazmi v obľúbenosti profesionálnych účesov. Bezpečne držiac na mieste pomocou laku na vlasy sú dokonalé pre profesionálne prostredie, či hladké alebo kučeravé, rovné alebo zapletené, s cestičkou v strede alebo nabok. A to najlepšie, tieto účesy sa tak ľahko nezmenia! Celkom často stačí najmenšia zmena pre vyvolanie obrovského efektu.

Profesionálne štýly účesu – menej je viac

Profesionálne ženy by sa mali vyvarovať omylom v česaní ako šialene zvlnené vlasy alebo prehnane natupírované vlasy. Prehnaný styling signalizuje nedostatok profesionality a nevhodnosť v pracovnom prostredí. Účesy s kopou gélu, lesku v spreji alebo vosku pôsobia veľmi upäto. To môže vzbudzovať dojem rovnako neprispôsobivého postoja.

Príliš pestrý vzhľad taktiež nepatrí do pracovného života. Nakoniec, chcete byť rešpektovaná ako seriózny profesionál. Zľahčovanie nerovná sa spôsobilosť. Vyzývavé alebo atraktívne účesy sú preto nevhodné pre odborníčku. Radšej si dvakrát rozmyslite neprirodzenú farbu vlasov alebo mnohofarebné vlasové doplnky. Kvetované čelenky a stužky sú out, pokiaľ nie ste moderátorka extrémnej módnej prehliadky.

Odkazy

Slečna Manners o etikete v biznise >> money.cnn.com

Vhodné profesionálne ozdoby >> sideroad.com

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...