Prechodné účesy: Dlhé i krátke

Skôr či neskôr príde deň, kedy vám bude pripadať váš krátky strih vlasov nudný. Možno zatúžite po návrate k dlhým vlasom a možno budete chcieť zmeniť aj celý šatník. Výber outfitu a make-upu, ktorý padne k vášmu krátkemu strihu bez toho, aby ste si vytvorili typicky chlapčenský imidž si vyžaduje úsilie, ženskosť je predsa len viac sexy. Poradíme vám, ako si vytvoriť prechodný účes, než vám vlasy opäť dorastú.

Vlasy narastú približne o 1.5 centimetra za mesiac. Ak ste sa rozhodli nechať si narásť vlasy do dĺžky po plecia, musíte si trpezlivo počkať aspoň takých 20 mesiacov. Tiež potrebujete kaderníka, ktorý vám pro prechodnom účese pomôže. Rovnako ako je dôležitá starostlivosť o vlasy, tak je dôležitá aj vaša spokojnosť s účesom.

Carey Mulligan
Ani krátke, ani dlhé ale akurát prechodný účes, ktorý vám pristane, podobne ako Carey Mulligan.

Správny strih

Ak začnete s krátkym chlapčenským účesom s trochu dlhšími vrchnými vlasmi a kratšími vzadu zostrihnutými vlasmi, mali by ste sa uistiť, že vaše zadné vlasy sú dĺžkou prispôsobené predným vlasom. Inak by sa mohlo stať, že vám na hlave vznikne parmica (mullet look).

Pixie strihy sú dobrým štartovacím účesom, keď plánujete nechať vlasy narásť na väčšiu dĺžku. Vďaka postupnému zostrihu a prechodnému účesu si môžete za nejaký čas dopriať krásne dlhé vlasy.

Ak si chcete nechať narásť svoj krátky bob strih na dlhšie vlasy, potom by ste mali končeky vlasov z času na čas prestrihať. To redukuje dojem pufov vo výške nad ušami. Konce riedkych vlasov však treba prestrihávať len veľmi jemne a opatrne.

Správna starostlivosť

Veľmi krátke vlasy nepotrebujú veľa starostlivosti. Hneď, ako vám vlasy začnú rásť, je dôležité dbať na starostlivosť o niečo viac. Vlasy od úrovne uší až po končeky výborne reagujú na oplachové kúry po umytí vlasov šampónom. Hneď ako spozorujete rozštiepené končeky, mali by ste si nechať vlasy podstrihnúť aspoň o centimeter a vlasy ošetrovať pomocou tonika na rozštiepené končeky po každom treťom umytí vlasov. 

TIP: Veľa hviezd využíva príčesky a metódy predlžovania vlasov, aby vytvorili účes plný objemu a sily. Umelé predĺžené pramene sa pomocou klipu pripevnia na prameň vašich prirodzených vlasov a znásobia jeho objem.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...