10 Tipov: Nájdite si ideálneho kaderníka

Getty Images

Nájsť vhodného kaderníka nie je také jednoduché. Ak totiž máte niekomu zveriť svoje vlasy, musíte mu naozaj dôverovať. V tom vám môže pomôcť náš malý zoznam. Zistite, ako objavíte profesionálny salón a kaderníka, ktorý bude pre vás ten pravý. Hlavne nech má vaše hľadanie šťastný koniec!

Už ste vyskúšali množstvo kaderníkov, ale nikdy ste neboli úplne spokojné? Nevzdávajte sa, profesionáli naozaj existujú: skvelí kaderníci, ktorí vás budú počúvať a zároveň rozpoznajú, čo vám naozaj pristane. Potrebujete len dobrú stratégiu, aby ste ich našli. Prejdite si náš zoznam:

1. Túžby a nápady

Ešte než odštartujete pátranie, zamyslite sa nad svojimi želaniami, a čo je pre vás pri návšteve kaderníka najdôležitejšie. Potrebujete detailnú konzultáciu? Uvítali by ste spontánne návštevy, ktoré nemusíte vybavovať vopred? Alebo sa rozhodujete podľa ceny? Stanovte si jasné kritériá, ktoré vám hľadanie uľahčia.   

2. Dobrá povesť

Požiadajte o radu svojich známych. Najlepšie bude, ak oslovíte priateľku alebo kolegyňu s účesom, ktorý vyhovuje vašim predstavám. V prípade, že majú naopak zlé skúsenosti, s ich pomocou sa im vyhnete.

3. Presvedčte sa on-line

Nájdite si web daného salónu na internete. Obyčajne sa tak dozviete všetko o ich koncepte a službách ešte predtým, než k nim zavítate. Možno objavíte aj skúsenosti zákazníkov na Facebooku či iných sociálnych sieťach. Fotky v galérii vám tiež môžu pomôcť sa zorientovať. 

4. Zistite si cenu

Niektoré salóny vám môžu účtovať extra poplatky za určité služby (ako napr. fúkanie). Mali by ste si preto vopred naštudovať cenník, prípadne sa rozhodnúť, čo pri návšteve uprednostniť a čoho sa radšej vzdať. Alebo využiť zľavy či balíčky služieb, ktoré salón ponúka.

5. Stavte sa v salóne

Odporúčame vám dohodnúť si návštevu osobne. Budete mať príležitosť prezrieť si salón. Je vám jeho atmosféra príjemná? Dýcha toto miesto čistotou a citom pre súčasnú módu? Výborne, máte šancu, že budete s výsledkom spokojné.

6. Dohodnite si návštevu

Dobrým znamením je, ak sa vás pri zjednávaní schôdzky spýtajú, ktorého kaderníka by ste chceli. Je to dôkaz, že salón sa zaujíma o želania svojich zákazníkov. Máte aj príležitosť na to, aby ste sa informovali, kto je odborníkom na špeciálne úkony. Tým pádom budete mať k dispozícii vždy toho správneho partnera pre farbenie, strih, vyčesané kreácie atď.

7. Prvý dojem

Keď vstúpite, pozorujte zamestnancov. Ste na rovnakej vlnovej dĺžke, ako posádka v salóne, máte z nich priateľský pocit? To je dobrá indikácia, či sa budete v salóne cítiť príjemne. Prezrieť si účesy prítomných kaderníkov tiež stojí za to. Členovia tímu si často navzájom strihajú vlasy – a tak máte príklady ich práce priamo pred očami!   

8. Porozprávajme sa!

Aby ste získali presnejšiu predstavu, môžete požiadať o konzultáciu – bez strihania či stylingu. Dobrý kaderník si na vás čas nájde, prezrie vám pokožku hlavy a štruktúru vlasov, opýta sa na prípadné problémy s vlasmi a spôsob každodennej starostlivosti. Nielenže to bude pre vás príležitosť k vzájomnému spoznávaniu, môžete pri tom získať aj užitočné tipy a zistiť, ktoré produkty sú pre vás vhodné.  

9. K veci, prosím

Keď sa niečo pokazí alebo nie ste spokojné, nie je to vždy chyba kaderníka. Niekedy máme jednoducho nesprávne predstavy alebo trváme na nevhodnom strihu, ktorý nám vo výsledku nepristane a je v rozpore so štruktúrou vlasov. Takže: nebuďte plaché a zasypte kaderníka otázkami. Napríklad: Miesto toho, aby ste sa len spýtali, či vám pristane ofina, formulujte otázku konkrétnejšie: bude na mne lepšie vyzerať stupňovitá, strapatá, alebo dlhá ofina atď.? Potom môžete spolu objavovať, s čím vaša tvár najlepšie vynikne. Alebo si zo sebou zoberte fotografie, z ktorých budú zrejmé vaše predstavy. Profesionálny kaderník by mal mať na základe toho víziu nielen o štýle účesu, ale aj o vašom celkovom vzhľade. Veď nový účes by mal ladiť s vašou osobnosťou a nová farba harmonizovať s tónom pleti.      

10. Vynikajúce!

Profesionálne majstrovstvo je skutočné umenie. Mnoho kaderníkov pravidelne absolvuje semináre, ďalej sa vzdeláva či súťaží, aby mali dokonalý prehľad o tom, čo je práve „in“. Takže ak si v salóne všimnete ocenenia a certifikáty, budete vedieť, že ste na správnom mieste.  

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...