Skip to Content

Dajte si dole čiapku z hlavy a ukážte svetu krásne vlasy

Istockphoto

Niektoré z nás naozaj nenávidíme zimu, s ktorou sa spája i nepríjemný chlad, teplý vzduch v miestnostiach a nosenie čiapky, ktorá kazí efekt perfektne upravených a učesaných vlasov. Prečítajte si našich 5 tipov, ktoré predstavujú prvú pomoc spľasnutým alebo rozstrapateným vlasom.

Je rozumné nosiť čiapky či klobúčiky počas zimného obdobia pretože udržujú teplo unikajúce z našej hlavy. Niekedy môže byť i zábava nosiť rôzne štýlové čiapky alebo používať ich ako módne doplnky. Problém, ktorý trápi snáď každú z nás nastane, keď si čiapku dáme dole. Vlasy pod ňou sú spľasnuté a rozstrapatené. V najhoršom prípade si preto naše vzácne pokrievky z hlavy radšej ani nedáme dole.

Preventívna vlasová starostlivosť

Teplý vzduch a nosenie čiapok vlasy vysúšajú a robia z nich vlasy krehké či lámavé. To je dôvod, prečo vlasy v zime potrebujú viac špeciálnej starostlivosti než inokedy. Mali by sme preto používať kondicionér po každom umývaní a ošetrovať vlasy kúrou aspoň raz do týždňa. Takéto hýčkanie udrží naše vlasy hladké a predchádza vzniku drevitých či rozštiepených vlasov. Fén počas zimného obdobia nenastavujte na teplotu vyššiu ako stredná, pretože vaše vlasy si i tak zmien teploty počas zimy užijú až príliš často.

Predtým, ako idete spať, nezabudnite si z vlasov odstrániť všetku vlasovú kozmetiku, aby sa vlasy mohli efektívne cez noc obnoviť a oddýchnuť si.

Počas zimy sú vlasy extrémne suché. Prípravky na vlasy alebo vlasový tonik ktorý obsahuje alkohol by sme mali používať v zmenšenom množstve, hlavne na končeky. Najviac by sme vlasom mali dodávať v zime tekutiny v podobe sprejov na citlivú a suchú pokožku, ktoré obsahujú vodu.

Predtým ako si nasadíte čiapku

Aby sme sa vyhli spľasnutej hrive po tom, ako si dáme dole čiapku, mali by sme nastriekať lak blízko korienkov vlasom ešte pred vyfúkaním fénom. Tento proces dodá vlasom viac objemu a ušetrí ich zlepeniu pod čiapkou. Mali by sme sa však vyvarovať česaniu, pretože česanie vo vykúrenej miestnosti naše vlasy len zelektrizuje a zmení ich celkový vzhľad na neatraktívny. Pre ešte väčší objem si votrite do korienkov vlasov špeciálny púder na zväčšenie objemu ktorý dostať v každej drogérií. 

Keď si už snímeme čiapku

Jemne si prejdime vlasmi i pokožkou hlavy po sňatí čiapky či klobúka z hlavy. Ak je to vhodné, môžeme si vlasy prekefovať hlavou dole. Nakoniec môžeme použiť vosk alebo lak. Stylingový krém by sme mali nosiť v kabelke po celú zimu. Môžeme s ním pracovať počas celého zimného obdobia bez zaťažovania našich vlasov.

Rozfúkané vlasy

V suchých miestnostiach s nízkou vlhkosťou sa vlasy veľmi rýchlo zelektrizujú. Preto ako prvú pomoc použite umelú alebo kovovú kefu či hrebeň. Takisto sa elektrostatických výbojov vo vlasoch môžete zbaviť prečesaním s hrebeňom z čisto prírodného dreva alebo rohu, s ktorým vlasy dostaneme pod kontrolu.

Pomocník ako stylingový krém nie je nikdy na škodu, hlavne v takýchto chúlostivých prípadoch. Ľahko si ho rozotriete v dlaniach a vmasírujete do vlasov. Sérum proti kučierkam alebo špeciálny kondicionér v spreji, ktorý toto elektrizujúce iritovanie ukončí, by ste mali mať vždy po ruke.

Noste správnu čiapku

Sú vaše vlasy stále príliš citlivé a môžeme povedať, že pod čiapkou vždy zkolabujú, napriek všetkej snahe, ktoré na odstránenie tohto problému vynaložíte? Možno sa stačí len zamyslieť nad správnym typom čiapky alebo klobúčika. Čiapky bez obruby, ktorá tlačí na pokožku hlavy sú ľahšie a preto šetrnejšie, rovnako ako čiapky, ktoré vám sú nie sú tesné alebo priveľmi priliehajúce.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...