20. roky - Veľký Gatsby a krásne účesy

Móda a štýl z búrlivých 20-tych rokov sa neustále vracajú. Cítenie, konvencie a móda z tohto obdobia sú stále atraktívne a poskytujú i dnes mnoho nápadov na tematické oslavy či párty. Práve preto vám ukážeme, ako si vytvoriť účes ako z čias Veľkého Gatsbyho.

Niektoré módne trendy sú natoľko jedinečné a zaujímavé, že sa opakovane vracajú. Búrlivé dvadsiate roky patria presne do tejto kategórie. Klasika je klasika, ale patrí sa do nej zamiešať aj trochu moderny. Napríklad také ikonické vlny v súčasnosti získavajú na flexibilnosti a pružnosti. Nové techniky strihania vlasov dávajú aj ultra krátkym zostrihom úplne iný rozmer a vzhľad. Užite si fotografie z rokov dvadsiatych.

Očarujúci, iskrivý a excentrický, taký je Gatsby štýl

Krátky bob spopularizovala herečka Louise Brooks a nespočetné množstvo žien ju v tom nasledovalo. Aj v dnešnej dobe sa pri výbere účesov inšpirujeme práve 20. rokmi. A nielen v prípade účesov - každá správna žena má doma „malé čierne koktejlky“ ikonickej Coco Chanel. Hoci v časoch ich slávy slúžili predovšetkým ako nerušivý podklad pre iskrivé doplnky a drobnosti, najmä šperky a ozdoby do vlasov. Popustite teda uzdu svojej kreativite a fantázii, vyhrajte sa s trblietavými doplnkami a navštívte tematickú party na štýl Veľkého Gatsbyho. Alebo použite niektorý zo spomínaných detailov v bežný deň a ohúrte hoci aj v práci.

Veľký Gatsby a "flapperky"

"Flapperky" predstavujú typické ženy tejto doby, krásne, noblesné, moderné, samostatné, s krátkym účesom a typickou cigaretou v ruke. Typické „flapperky“ vlastnia neodmysliteľné doplnky dvadsiatych rokov – veľa flitrov, strapce, hodvábne pančuchy, šaty s nízkym pásom, i mužské prvky. Blahobytný Gatsby rád ocení elegantnú dekadenciu, extravagantné doplnky, či opulentné šperky. Nemôže však chýbať ani typický make-up – čerešňovo červené pery, široké očné linky a trblietavé očné tiene.  

Tip: Pre všedný deň v štýle retro zvoľte buď typický účes 20. rokov alebo módne kúsky inšpirované týmto obdobím.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...