Trendový styling: Falošný drdol

Getty Images

Hviezdy, modelky či blogerky – trendsetterky súčasnosti radi robia veci len tak ledabolo a nedajú dopustiť na polovičný drdol, novú módnu verziu klasického hladkého uzla.

V tomto účese sú iba vrchné vlasy stiahnuté do drdola, ostatné vlasy voľne padajú. Jednoduché, praktické a trendy: to je perfektná vlasová päťminútovka s dlhodobým úspechom. Prinášame vám tie najlepšie vlasové kreácie.

Kde sa podel všeobecne obľúbený hladký uzol, tzv. chignon? Nebojte sa, nezabudlo sa naň, hoci udávači trendov teraz vypínajú iba polovicu svojich vlasov. A môžeme vám zaručiť, že nedokončené drdoly budete čoskoro vidieť na každom kroku.

Polovica Hollywoodu sa už upísala tomuto trendu a pravidelne nosí falošný uzol. Herečka Margot Robbie (na fotografii hore) napríklad stavila na oslňujúcu strapatú verziu, ktorá vyčnieva z radu a v kombinácii s jej chlapčenským zjavom pôsobí mimoriadne sviežo. Ako si aj vy môžete veľmi jednoducho tento polovičný výčes vytvoriť? Dávajte pozor!

Krok za krokom k falošnému drdolu:

 1. Dajte štvrtinu vašich vrchných vlasov bokom a prichyťte ich.
 2. Do zvyšných vlasov naneste malé množstvo púdru pre zväčšenie objemu, aby ste vytvorili nedbalý strapatý vzhľad. Prípadne prebehnite rozpustenú časť vlasov kulmou s malým priemerom, čím vzniknú nenápadné vlnky.
 3. Naneste stylingový krém (s leskom) na tú časť vlasov, ktorú ste oddelili na začiatku. Najskôr ich prečešte od korienkov vlasov dovrchu, potom zase smerom dozadu.
 4. Teraz stočte tieto vrchné vlasy do uzla a prichyťte ich pomocou sponiek a vláseniek.
 5. Aby účes dlhšie vydržal, zafixujte ho ešte trochou laku na vlasy s extra leskom. Hotovo!

Falošný uzol: Kate Mara

Semi-Updo

Kate Mara je dôkazom, že nedokončený drdol nepodlieha žiadnym stylingovým pravidlám. Herečka názorne predvádza polovičný uzol s cestičkou uprostred, ktorý prechádza do dlhšieho vlnitého bobu. Je to elegantná verzia inak tradičného vlasového stylingu.

Tip na úpravu: Umiestnite uzol nižšie na zátylku, aby ste sa viac mohli vyhrať s variáciou cestičky.

Vľavo: Herečka Kate Mara s nedokončeným drdolom a cestičkou uprostred.

Krok za krokom k falošnému drdolu:

Zľava doprava: Nedokončené účesy, vlasy strednej dĺžky s ofinkami alebo uhladená verzia – festivaloví fanúšikovia dokazujú, že falošný uzol je jednoducho niečo, čo musíte vyskúšať.

Bežný, nenáročný a trendový! Z falošného uzla sa vykľul obľúbený festivalový účes. Uvoľnená atmosféra, voľne rozpustené vlasy, čo viac by si trendsetterky mohli želať? Účes dňa vytvoríte veľmi ľahko a napriek tomu má množstvo nesporných kvalít. Dokonca aj ženy s ofinami vedia, ako tento slušivý účes pristane ich vlasom.

 

Falošný drdol
Polovičný uzol slávi svoju vrcholnú sezónu, čo je vidieť aj na záberoch z festivalu Coachella.Vezmite vrchné vlasy, vytvorte drdol a je to!

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...