Rýchly a jednoduchý styling - urýchlite úpravu vlasov

Ste neustále v zhone? Ráno na ceste do práce, v priebehu dňa, či večer na rande? Ale vlasy musia vyzerať stále dokonale! Predstavíme vám našich päť obľúbených styligových trikov bez umývania vlasov, použitia fénu alebo komplikovaného stylingu.

Tip 1: Nové a svieže

Vyzerajú vaše vlasy krásne, ale pri korienkoch ich máte trochu mastné? Nič sa nedeje, umytie nie je jediným riešením. Namiesto toho použite trochu tužidla s obsahom alkoholu, čo najbližšie k pokožke hlavy. Potom si vlasy vyfúkajte a použite kefu. Funguje aj v prípade krátkych vlasoch. Alkohol v tužidle jemne vysuší vlasy a nebudú pri korienkoch mastné. Ďalším riešením je aplikovať trochu detského alebo telového púdru na pokožku pomocou prstov. Potom si ale musíte dobre prečesať vlasy, aby ste odstránili zvyšky púdru z pokožky. Púder vsaje mastnotu a zanechá vlasy akoby boli čerstvo umyté, teda takmer umyté.

Tip 2: Od divokých ku skroteným vlasom

Prvý pohľad ráno do zrkadla a vaše vlasy stoja na všetky strany. Čo s takýmto ranným účesom? Vlasy musíte skrotiť. Do dlhých suchých vlasov nastriekajte trochu stylingového spreju, alebo použite bezoplachovú kúru v spreji. Potom vlasy upravte pomocou veľkej okrúhlej kefy. Namiesto stylingových produktov môžete použiť aj vodu z vodovodu. Funguje to oboma spôsobmi. Aby ste si vlasy príliš nenamočili a nemuseli si ich potom fúkať, je najlepšie ak si vlasy prečešete vlhkou kefou od korienkov až po končeky. Nechajte kefu pod tečúcou vodou a niekoľko krát si vlasy prečešte.

Tip 3: Nahrievané nátačky

Počas noci sa z vlasov vytráca pružnosť. Nahrievané natáčky preberú vlasy späť k životu a dodajú im objem takmer okamžite. Použite predhriate natáčky do vlasov a nechajte si ich na hlave, pokým si nevychutnáte si svoje ranné Espresso. Natáčky môžete vybrať po 10 minútach. Jemne si rozčešte vychladnuté vlasy a zalakujte ich. Hotovo!

Tip 4: Znovuzrodenie

Prebrať krátke vlasy k životu je jednoduché, stačí ak ste na ne použili gél alebo vosk obsahujúci gél. S gélom to však nepreháňajte! Spravilo by to z vašich vlasov ostré ostne. Namiesto gélu použite mokré prsty a upravte si krátke vlasy do požadovaného tvaru.

Tip 5: Váha verzus objem

Ak ste pri stylingu vlasov použili tužidlo alebo lak na vlasy, mali by ste si najskôr dôkladne vlasy vyčesať. Až potom sú vlasy pripravené na použitie ďalšieho stylingového prípravku. Ak necháte vo vlasoch prebytočné množstvo stylingových prípravkov, zaťaží ich to a tiež stratia svoj lesk.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...