Skroťte elektrizujúcie vlasy

Nemusíte urobiť nič viac, než prečesať si vlasy hrebeňom alebo si obliecť rolák, aby vaše vlasy zelektrizovali. Elektrizujúce vlasy nepristanú nikomu a navyše sú otravné. Našťastie my vieme, ako tomu zabrániť.

Za elektrizujúcimi vlasmi hľadajte fyziku. Trenie vytvára statickosť a pri tomto procese sa maličké kladne nabité elektróny dostávajú do vlasov. Tento proces je tiež známy ako ionizácia. Jednotlivé vlasy sa nabijú kladnou energiou a preto odstávajú. Mimochodom, efekt je tým horší, čím sú vlasy suchšie a čím viac starostlivosti potrebujú. Výživná kúra alebo kúra v spreji sú preto najlepšou voľbou po umytí vlasov. 

Prezradíme vám trik, aby suché vlasy neelektrizovali. Rozotrite minimálne množstvo vosku alebo pomády medzi prstami. Potom si nimi prejdite asi tak štvrtinu ešte stále "poslušných" vlasov. Takto skrotíte vlasy bez toho, aby ste ich celé pretreli voskom. Táto metóda funguje výborne aj s tonikom na končeky vlasov, ktorým môžete nahradiť vosk alebo pomádu.

Elektrizujúcim vlasom sa tiež vyhnete používaním vhodnej kefy na vlasy. Kefy s prírodnými štetinami skrotia vlasy oveľa lepšie ako tie s plastovými štetinami a sú tiež k vlasom jemnejšie. V prípade, že vlasy stále elektrizujú použite trochu laku na vlasy pre suché alebo poškodené vlasy, ktorý nastriekate na štetiny kefy, a potom ňou prečešte vlasy.

Dajte zbohom elektrizujúcim vlasom!

 • Nečešte si vlasy v zapätí ako prídete zo zimy. Statický efekt je výnimočne silný po vstupe do teplej miestnosti.
 • Ak vám zelektrizujú vlasy počas skúšania oblečenia v obchode, roztrite trochu krému (napr. na ruky) medzi prstami a prejdite si nimi jemne po vlasoch.
 • Špeciálne navrhnuté fény a kefy pre elektrizujúce vlasy neutralizujú kladný elektrický náboj, ktorý je zodpovedný za lietanie vlasov.
 • Postupné zostrihané vlasy sú viac náchylnejšie k elektrizovaniu ako dlhšie, rovno zastrihnuté vlasy, ktoré sú ťažšie, a preto ťažšie zelektrizujú.
Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...