Uzol à la samuraj: Horúci trend v pánskom stylingu

Od uzla na temene až po polovyčesaný drdol – dlhovlasí muži už dokážu so svojou hrivou doslova čarovať. A ako vyzerá aktuálny trend v pánskych vyčesaných účesoch? Štýlový samuraj! Tento populárny účes, ktorý sa čoraz častejšie objavuje na uliciach veľkomiest, je inšpirovaný tradičnými japonskými bojovníkmi a zápasníkmi sumo.

To vyzerá na súboj pohlaví! Ženy by sa mali mať na pozore – páni tvorstva by ich totiž čoskoro mohli zosadiť z módneho trónu. Honba za nápaditým lookom už dávno nie je iba výsadou žien. Aj medzi mužmi sú dlhé vlasy čoraz obľúbenejšie, pretože poskytujú priestor pre kreativitu a originálny styling. Najnovší vývoj udalostí zo sveta pánskej módy naznačuje, že muži rozhodne nehodlajú zostať pozadu. Privítajte samurajský uzol!   

Top variácie pánskeho uzla

Uzol à la samuraj
Ležérny drdol, uzol na temene, samurajský uzol: paleta účesov, z ktorej si vyberie každý muž.

Muži mieria na vrchol! A zdá sa, že si našli novú športovú disciplínu – uviazať si drdol čo najvyššie na hlave. Najskôr sme boli svedkami menej nápadných pokusov ako napr. uzol tesne nad krkom (kresba vľavo), ktorý navodzoval decentný dojem. Z neho sa vyvinul nedbalý štýl s hippie nádychom v podobe ležérneho drdolu navrchu hlavy. Cool look v spojení s plnou bradou a ešte príťažlivejší, ako ho skombinujete s elegantným oblekom!

Potom sa objavil hravý drdol na temene, ktorý už na módnej škále mieril o niečo vyššie. V ňom sú všetky vlasy zavinuté do malého uzla navrchu hlavy. Výsledkom je nenútený, aktuálny a zároveň prirodzený účes. Možno vás napadne: Čo by ho tak ešte mohlo prekonať?  

Naša odpoveď znie: Uzol à la samuraj (vpravo)! Vlasy sú v tomto prípade stiahnuté do uzla ešte vyššie a poznávacím znamením je (ne)upravený vzhľad. Z najnovšej interpretácie populárneho pánskeho účesu sa pomaly stáva hit módnych prehliadok mnohých pánskych značiek. 

Samurajský uzol: Charakteristické znaky

Niet divu, že sa tento hrdinský účes stihol udomácniť aj na uliciach - objavuje sa na hlavách hipsterov a trendsetterov. Čím dlhšie vlasy, tým divokejší look! A aby ste vytvorili účes, ktorý spoľahlivo odolá nástrahám každodenného života vo veľkomeste, zopnite ho dvoma gumičkami (bude vyšší a pevnejší) a zafixujte ho štedrou dávkou laku. Skvelý a nezničiteľný styling, ktorý nikto neprehliadne!

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...