Skip to Content

Podstrih – Trendy účes pre mužov

Mužný, extravagantný a absolútne trendy – „podstrih“ sa ocitol v centre pozornosti odvážnych mužov a stal sa z neho populárny účes, ktorý rúca spoločenské tabu. Tento variant zahŕňa vlasy oholené po celom obvode hlavy do tvaru kruhu, zatiaľ čo na temene sú dlhšie. Prinášame vám niekoľko ďalších variácií, ktoré sú momentálne na vrchole popularity.   

Krátke alebo dlhé? Účes, o ktorom hovoríme, prekvapivo nevyžaduje jasné rozhodnutie. Podstrih sa hodí k obom, na jednej strane je to extravagantný, no na druhej naozaj univerzálny pánsky účes. Skutočne ho môžete upraviť na niekoľko spôsobov -  ako uhladený, nedokončený alebo zapletený do vrkoča. Niet divu, že tento štýl je v súčasnosti vysloveným hitom.

Charakteristický prvok podstrihu: Spodná časť hlavy siahajúca niekde ku spánku je zostrihaná nakrátko alebo vyholená a vlasy navrchu sú o niečo dlhšie. Ostrý kontrast alebo naopak plynulý prechod robí z tohto účesu „2 v 1“ buď vyslovene ležérny alebo super cool look. A ktoré verzie tohto účesu momentálne dobýjajú pánske srdcia? Čítajte ďalej! 

Módny podstrih: Nová vlna

Trendy účes XXL: V tejto novej verzii siahajú extra dlhé kučeravé vlasy vpredu až pod obočie. Vlasy po stranách sú dlhé zhruba jeden až dva centimetre. A stylingový potenciál tohto strihu nepozná hranice! S pomocou penového tužidla a fénu nakopnete účes úctyhodným objemom. Najlepší asistenti na každodennú úpravu: vosk a gél. Vďaka nim za minimálny čas vyčaríte bezpočet účesov. Divoko strapatý, kučeravý s ofinou alebo klasicky uhladený dozadu s použitím gélu – tento strih ožije v rukách každého, kto má rád zmenu.    

Tip: Úplne nový look dosiahnete tak, že si vytvoríte cestičku a dlhé vrchné vlasy prečešete nabok namiesto dopredu. Tak bude krátka strana rafinovane zakrytá a podstrihu dodá nový náboj.

Módny podstrih: Mäkký prechod

Podtsrih - cool účes pre mužov
Najemno: Mäkký prechod z vrchných vlasov k podstrihu a tvarovaná briadka nový look príjemne ozvláštnia.

Jemnosť je príťažlivá. Postrih nefunguje výhradne len s drsnými hranami a kontrastom, prechod môže byť najnovšie aj jemný a postupný.
Podstrih vzadu prechádza až k výrazne dlhším vlasom navrchu a odhaľuje tak citlivú stránku tohto trendy strihu.

Novinka: Tvarovaná briadka a vlasy v jednej línii – stretávajú sa na spánkoch, kde sú vlasy ostrihané veľmi nakrátko.  

Módny podstrih: Krátky a výstižný

Podstrih - cool účes pre mužov
Presný tvar: Moderná verzia podstrihu na prehliadke Marcela Burlona.

Trendy podstrih spôsobil senzáciu a teraz vzal na seba neobvyklú podobu mníšskeho štýlu. Extrémne čistý look vyžaduje asi najmenšiu starostlivosť zo všetkých podôb podstrihu, vlasy sú dookola spodnej časti hlavy čo najviac zostrihané, a navrchu tak vzniká kruh dlhších vlasov (asi 1 cm).

Výsledný efekt: moderný, minimalistický a extravagantný.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...