Skip to Content

Svetelné hry: „Comeback“ melírovaných vlasov

Blond melír znovu preniká medzi top trendy vo farbení vlasov. Moderné ženy sa nevedia nabažiť jemných farebných kontrastov, pretože vo vlasov vyzerajú skvele a prinášajú aj ďalšiu výhodu. Svetelné akcenty vám pomôžu kontúrovať tvár. Zistite, ako by mohli zosvetlené pramienky lichotiť práve vám a ktoré techniky sú práve „in“.

Vlasy ako pobozkané slnkom – aj v treskúcej zime. To dokážu zosvetlené pramienky, ktoré najnovšie urobili z vlasov nový módny doplnok. Aktuálny farebný štýl je síce decentný, no vždy zanechá dojem. A zároveň skvele doplňuje extravagantnejšie trendy, ktoré stoja v centre pozornosti: dip dyeombré. Oslavujeme návrat jemného tónovania, vďaka ktorému žiaria vlasy novým svetlom. V myšlienkach vás okamžite prenesú na slnkom zaliatu pláž – po celý rok! Strategicky umiestnené blond pramienky vám preukážu ešte jednu službu: tvár bude s nimi vyzerať krajšie, štíhlejšie a atraktívnejšie. Odhalíme vám, v čom spočíva tento trik. Ale najskôr vám predstavíme aktuálne trendy a techniky:       

Trendy melír: Svetelné odlesky

Z brunetky na blondínku – drastická zmena nie je to, čo hľadáte? Ak je to aj váš prípad, postačí vám pár zosvetlených pramienkov. Jemné blond pruhy vytvárajú v tmavších vlasoch nádherný efekt, ktorý pôsobí maximálne prirodzene. Vlasy zároveň vyzerajú hustejšie, žiarivejšie a zdravšie. Počet zosvetlených prameňov je len na vás. Uvítali by ste svetlejší look? Pridajte ich ešte o niekoľko viac. Vyhnite sa odfarbovaniu širokých pruhov vrchných vlasov. Miesto toho sa zamerajte na zosvetlenie tenkých, jemných pramienkov. Výsledkom bude oveľa prirodzenejší look.

Mimochodom. existuje aj opačný, tmavý melír. V tomto prípade sú blond pramene nafarbené o pár tónov tmavšie, ale efekt je v podstate rovnaký.

Trendy melír: Zosvetlenie „en bloc“

Trendy melír
Speváčka Caroline Polachek predviedla hnedé vlasy so strategicky umiestnenou blond „škvrnou“.

Špliechaný melír je akousi extrémnejšou verziou mäkko tónovaných vlasov. V tomto prípade sa vlasy zosvetlia do tvaru farebnej škvrny, ktorá v nich simuluje odraz svetla – ako keby ste chceli navodiť dojem svetelného lúča.   

Charakteristika tohto originálneho trendu: Vlasy sú zosvetlené do horizontálnych pruhov. Veľkosť kontrastnej farebnej škvrny sa môže líšiť – od širšieho bloku až po tenkú líniu. Kreativite sa medze nekladú!

Táto technika farbenia funguje podobne ako ombré look. Jediný rozdiel spočíva v tom, že nepozostáva len z dvoch odtieňov, ale vlasy pôsobia trojfarebne. Tak, aby sa dosiahol jemný prechod medzi svetlom a tieňom smerom dole i hore. 

Trendy melír: Kontúrovanie vlasov (Balayage)

Trendy melír
Kontúry vo vlasoch: Modelka Rachel Barnes vďaka blond pramienkom zvýraznila proporcie svojej tváre.

Melír našiel svoju novú, horúcu podobu: kontúrovanie. Túto lekciu sme už dostali od vizážistov, ktorí nám ukázali, čo dokáže umenie make-upu. Črty tváre sa s pomocou tmavých a svetlých krémových korektorov premodelujú do nových, dokonalejších proporcií. Kontúrovacie šialenstvo zasiahlo aj styling - kaderníci aplikovali túto metódu na vlasy, predovšetkým v blízkosti čela, líc a brady. Výsledkom je poučenie, že si môžete črty zvýrazniť tak, aby ste svoju tvár ukázali v tom najlepšom svetle. Photoshop? V žiadnom prípade!    

Tento efekt dosiahnete technikou, ktorá nesie názov „balayage“ (podľa francúzskeho slova „balayer“, teda čosi ako ťahy štetca).  Od známeho melírovania či zosvetľovania s použitím fólie sa výrazne odlišuje. Namiesto pravidelnosti ide o metódu podobnú ťahom štetca, ktorá pracuje s individuálnymi pramienkami rôznej hrúbky a umiestnenia. Na ne sa voľnou rukou „maľujú“ rôzne nuansy blond škály presne tam, kde to nositeľke a jej tvári najviac pristane.  

Tip: Podobne ako pri kontúrovacom líčení sa línie, ktoré treba zvýrazniť (napr. lícne kosti), farbia svetlejším odtieňom. V prípade vlasov ide hlavne o konce a pramene okolo tváre. Účes tak dostane novú šťavu a pôsobí hustejšie.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...