Skip to Content

Svetelné hry: „Comeback“ melírovaných vlasov

Blond melír znovu preniká medzi top trendy vo farbení vlasov. Moderné ženy sa nevedia nabažiť jemných farebných kontrastov, pretože vo vlasov vyzerajú skvele a prinášajú aj ďalšiu výhodu. Svetelné akcenty vám pomôžu kontúrovať tvár. Zistite, ako by mohli zosvetlené pramienky lichotiť práve vám a ktoré techniky sú práve „in“.

Vlasy ako pobozkané slnkom – aj v treskúcej zime. To dokážu zosvetlené pramienky, ktoré najnovšie urobili z vlasov nový módny doplnok. Aktuálny farebný štýl je síce decentný, no vždy zanechá dojem. A zároveň skvele doplňuje extravagantnejšie trendy, ktoré stoja v centre pozornosti: dip dyeombré. Oslavujeme návrat jemného tónovania, vďaka ktorému žiaria vlasy novým svetlom. V myšlienkach vás okamžite prenesú na slnkom zaliatu pláž – po celý rok! Strategicky umiestnené blond pramienky vám preukážu ešte jednu službu: tvár bude s nimi vyzerať krajšie, štíhlejšie a atraktívnejšie. Odhalíme vám, v čom spočíva tento trik. Ale najskôr vám predstavíme aktuálne trendy a techniky:       

Trendy melír: Svetelné odlesky

Z brunetky na blondínku – drastická zmena nie je to, čo hľadáte? Ak je to aj váš prípad, postačí vám pár zosvetlených pramienkov. Jemné blond pruhy vytvárajú v tmavších vlasoch nádherný efekt, ktorý pôsobí maximálne prirodzene. Vlasy zároveň vyzerajú hustejšie, žiarivejšie a zdravšie. Počet zosvetlených prameňov je len na vás. Uvítali by ste svetlejší look? Pridajte ich ešte o niekoľko viac. Vyhnite sa odfarbovaniu širokých pruhov vrchných vlasov. Miesto toho sa zamerajte na zosvetlenie tenkých, jemných pramienkov. Výsledkom bude oveľa prirodzenejší look.

Mimochodom. existuje aj opačný, tmavý melír. V tomto prípade sú blond pramene nafarbené o pár tónov tmavšie, ale efekt je v podstate rovnaký.

Trendy melír: Zosvetlenie „en bloc“

Trendy melír
Speváčka Caroline Polachek predviedla hnedé vlasy so strategicky umiestnenou blond „škvrnou“.

Špliechaný melír je akousi extrémnejšou verziou mäkko tónovaných vlasov. V tomto prípade sa vlasy zosvetlia do tvaru farebnej škvrny, ktorá v nich simuluje odraz svetla – ako keby ste chceli navodiť dojem svetelného lúča.   

Charakteristika tohto originálneho trendu: Vlasy sú zosvetlené do horizontálnych pruhov. Veľkosť kontrastnej farebnej škvrny sa môže líšiť – od širšieho bloku až po tenkú líniu. Kreativite sa medze nekladú!

Táto technika farbenia funguje podobne ako ombré look. Jediný rozdiel spočíva v tom, že nepozostáva len z dvoch odtieňov, ale vlasy pôsobia trojfarebne. Tak, aby sa dosiahol jemný prechod medzi svetlom a tieňom smerom dole i hore. 

Trendy melír: Kontúrovanie vlasov (Balayage)

Trendy melír
Kontúry vo vlasoch: Modelka Rachel Barnes vďaka blond pramienkom zvýraznila proporcie svojej tváre.

Melír našiel svoju novú, horúcu podobu: kontúrovanie. Túto lekciu sme už dostali od vizážistov, ktorí nám ukázali, čo dokáže umenie make-upu. Črty tváre sa s pomocou tmavých a svetlých krémových korektorov premodelujú do nových, dokonalejších proporcií. Kontúrovacie šialenstvo zasiahlo aj styling - kaderníci aplikovali túto metódu na vlasy, predovšetkým v blízkosti čela, líc a brady. Výsledkom je poučenie, že si môžete črty zvýrazniť tak, aby ste svoju tvár ukázali v tom najlepšom svetle. Photoshop? V žiadnom prípade!    

Tento efekt dosiahnete technikou, ktorá nesie názov „balayage“ (podľa francúzskeho slova „balayer“, teda čosi ako ťahy štetca).  Od známeho melírovania či zosvetľovania s použitím fólie sa výrazne odlišuje. Namiesto pravidelnosti ide o metódu podobnú ťahom štetca, ktorá pracuje s individuálnymi pramienkami rôznej hrúbky a umiestnenia. Na ne sa voľnou rukou „maľujú“ rôzne nuansy blond škály presne tam, kde to nositeľke a jej tvári najviac pristane.  

Tip: Podobne ako pri kontúrovacom líčení sa línie, ktoré treba zvýrazniť (napr. lícne kosti), farbia svetlejším odtieňom. V prípade vlasov ide hlavne o konce a pramene okolo tváre. Účes tak dostane novú šťavu a pôsobí hustejšie.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...