Farby vlasov, o ktorých sa našim mamám ani nesnívalo

Čo poviete na zmenu farby vlasov – napríklad vo farbách slivky, granátového jablka, rajčiny alebo dúhy? S modrými či fialovými vlasmi určite nesplyniete s davom. Aj takýto look však vyžaduje zdravé a lesklé vlasy, ktoré môžu vo výrazných odtieňoch mimoriadne vyniknúť. Ak máte dostatok odvahy a chuť zažiariť, máme pre vás niekoľko tipov na farbenie a styling.

Trendsetterky ako Katy Perry, Jessie J a Taylor Momsen sa riadia starým známym pravidlom „Zaujať alebo zomrieť“. Vezmite si z nich príklad - fialové, zelené či modré vlasy sú zaručenou zbraňou proti nude a všednosti. Ich nosenie je však nemysliteľné bez zdravej dávky odvahy a sebavedomia.

Odtiene farieb od výmyslu sveta

Okrem blond, hnedýchčiernych farieb na vlasy máte už dnes na výber aj množstvo nezvyčajných a sýtych odtieňov. Experimentovanie s týmito žiarivými tónmi predstavuje zábavný spôsob, ako si vytvoriť úplne nový štýl. Vďaka hravému využitiu farby máte možnosť nájsť ten pravý look, ktorý bude charakteristický len pre vás. Príroda neobdarila naše vlasy farbami dúhy, preto sa vám s istotou podarí upútať nejeden pohľad. Zahoďte predsudky, konvencie a nechajte sa viesť svojim zmyslom pre slobodu. Priatelia budú obdivovať vašu kreativitu a cit pre módu – neprehliadnuteľné odtiene fialovej či oranžovej sú teraz mimoriadne trendy.

Máte šťastie, zohnať a používať tieto farby na vlasy je dnes veľmi jednoduché. Máme pre vás niekoľko návrhov, ktoré vám pomôžu oživiť vaše vlasy žiarivými farbami.

Sýty a nezvyčajný odtieň presne pre vás

Zmeniť farbu vlasov je naozaj jednoduché. No vybrať si ten správny odtieň s nádychom extravagancie tak, aby ladil s odtieňom pokožky i s vašou osobnosťou, vyžaduje premyslenejší výber. Ak uprednostňujete pravidelnú dávku adrenalínu, môžete zvoliť metódu „pokus – omyl“ -  riadi sa ňou Bonnie Strange, ktorá pravidelne mení farbu vlasov (pozri galériu). V prípade, že si nie ste úplne istá odtieňom, bude pohodlným riešením semi-permanentná farba na vlasy. Farbenie výraznými odtieňmi si totiž vyžaduje istú zručnosť. S permanentnou farbou sa vám podarí vytvoriť vo vlasoch sýtejšie a intenzívnejšie farebné efekty.      

Farbenie vlasov intenzívnym odtieňom

 • Svetlé vlasy sa vám podarí zafarbiť ľahšie než tmavé vlasy. Ak chcete dosiahnuť žiarivý farebný výsledok, špinavá blond či tmavá farba vlasov musí najskôr prejsť zosvetlením. Inak bude jej odtieň tlmený a prejaví sa len ako nevýrazné tónovanie. Zosvetlené vlasy dokážu absorbovať viac farby.
 • Po nanesení farby a uplynutí predpísaného času si vlasy zmývajte až dovtedy, kým voda nebude číra.
 • Produkty určené pre farbené vlasy vám pomôžu uzamknúť farebné častice vo vnútri vlasu. Tým získate intenzívny a dlhotrvajúci odtieň, ktorý sa nebude tak rýchlo vymývať.   
 • Ak máte vlasy dlhšie než po ramená, najistejšie bude použiť dve balenia farby.

Stylingové tipy pre vlasy výrazných odtieňov

Nezvyčajná farba najviac vynikne v kombinácii s jednoduchým účesom. Voľne padajúce vlasy bez zbytočne zložitého stylingu odhalia jej skutočný pôvab, presvedčivým dôkazom je Demi Lovato (pozri galériu). Ležérne plážové vlny zvýraznili intenzívny lesk mahagónových prameňov. Vďaka jednoduchému looku a rovným vlasom usmerníte všetku pozornosť na krásu a jas farby vlasov. Taylor Momsen skombinovala extravagantný účinok farby vlasov s výrazne nalíčenými očami.

Dúfame, že hviezdy so žiarivými odtieňmi vlasov v našej galérii naštartujú vašu kreativitu a dodajú vám odvahu na farebné experimenty.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...