Jemné a nežné – Nové pastelové farby vlasov

Getty Images

Tlmené a jemné tóny pastelových farieb našli v súčasnej móde svoj nový výraz. Aktuálne odtiene sledujú podobný trend. Tichú eleganciu pastelových farieb možno využiť na vytváranie rôznych efektov – od výrazných a extravagantných až po dievčensky hravé. Ukážeme vám hviezdy, ktoré vo vlasoch nosia tóny fialovej, svetlomodrej, svetloružovej, či dokonca oranžovej.

Ak dávate prednosť jemným farbám a tlmenému, no nevšednému výrazu, zaostrite pozornosť na pastelový trend. Nejedna slávna kráska totiž kráča v jeho stopách. Na výber máte celú paletu pastelových tónov. Nájsť odtieň, ktorý bude lichotiť vášmu štýlu a tónu pleti, naozaj nebude zložité.

Nicole Richie (pozri foto hore) sa rozhodla pre studený fialový tón. A podľa nás je to tá pravá farba, ktorá upriami pozornosť na príťažlivé črty jej tváre a úžasnú pleť. Plážové vlny prepožičiavajú inak rovnomernej fialovej farbe tónovanie a pohyb. Precízne nanesený make-up vytvára s vlasmi príjemný kontrast. 

Hviezdy s pastelovými vlasmi

Fialové vlasy

Teplé pastelové tóny ako zlatá a ružová predstavujú najlepšiu voľbu, ak je vaša pleť na svetlejšej strane farebného spektra. Rumer Willis nedávno predstavila svetu sýtoružové pastelové vlasy. Je to ideálny odtieň pre jej svetlú pleť. Uhladený styling a zapletaný prvok na ľavej strane zvýrazňujú jej mladistvý a ležérny vzhľad.

Vľavo: Rumer Willis so sýtoružovou pastelovou farbou vlasov.

Fialové vlasy
Kesha si zvolila svetlomodrý pastel s náznakom fialovej.

Cool a nezvyčajné farby vlasov nie sú pre speváčku Keshu ničím novým – experimentovanie jednoducho miluje. Svoju aktuálnu farbu vlasov nazvala „svetlá fialovo modrá“.  Viditeľne sa v nej črtajú tmavšie korienky. Svetlomodrá s nádychom sivej vyžaduje bezchybnú a zdravo vyzerajúcu pleť, inak bude jej nositeľka pôsobiť unavene. Kesha svojmu účesu dodala život veľkými mäkkými vlnami a zvodným leskom. Hravý make-up a ružové pery tiež sviežo kontrastujú s tlmenou modrou v jej vlasoch.

Fialové vlasy

Pastelová oranžová v dlhých kučerách Palomy Faith pôsobí takmer ako červená blond. Táto farba lichotí jej svetlej pleti a takmer rozprávkovému vzhľadu. Zmysel Palomy Faith pre pôvab v retro štýle ju preslávil po celom svete. Svoj outfit a účes navyše dokáže dramaticky doladiť úchvatným líčením očí a temnočervenými perami.   

Vľavo: Jemne oranžové vlasy Palomy Faith pristanú jej pleti i nostalgickému vzhľadu.

Fialové vlasy

Farebné pramene dodávajú dlhým kučeravým vlasov hravosť. Dánska speváčka zručne zvolila odtiene od modrej až k zelenej a skombinovala ich s červeno fialovými tónmi. Nedokončený styling a prirodzene pôsobiaci make-up vytvárajú uvoľnený dojem.

Vľavo: V blond vlasoch speváčky Nanny Øland Fabricius sa vynímajú veselé pramienky v rôznych pastelových tónoch.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...