Správne farbenie vlasov z pohodlia vášho domova

Ste pripravená na medené vlasy? Patríte do skupiny "celý život blondína" a chcete vedieť, čo urobí s vašim vzhľadom gaštanová farba? Poradíme vám, ako prejsť od platinovej blond až k čiernym vlasom domácim farbením. Nemusíte dokonca navštíviť ani kaderníctvo. Spoznajte všetky tajomstvá farbenia vlasov. Vyskúšajte zopár našich trikov a staňte sa profesionálom v oblasti farbenia vlasov.

Dobrá farba vlasov vám nezmizne po pár umytiach, tak ako je to napríklad v prípade tónovania. Farbenie a tónovanie vlasov sú založené na úplne iných chemických procesoch. Pri farbení je prirodzený pigment vlasov odstránený peroxidom vodíka, pričom umelá farba prenikne do vnútra každého vlasu. Týmto spôsobom získavate novú farbu vlasov. Farbením vlasov môžete tiež dokonale prekryť šediny. Tónovanie taktiež obsahuje skutočnú farbu, pričom pred použitím zmiešate dve zložky (farbu a emulziu). 

Farbenie vlasov: Veľké kroky, alebo malé krôčiky?

Budete sa musieť rozhodnúť! Farieb na vlasy je množstvo; ktorá je však pre vás tá správna? Je to karamelová blond, alebo svetlo hnedá? Čo takto nejaký červený odtieň? Nebude najlepšie vyzerať popolavá? Keď ste sa už raz rozhodli prefarbiť si vlasy, možnosti sú neobmedzené. Experti odporúčajú farbu, ktorá nie je o viac ako dva, až tri odtiene svetlejšia, alebo tmavšia od vašej prirodzenej farby. Získate tak prirodzenejšie vyzerajúcu farbu vlasov. Výsledkom zmeny farby z tmavej na veľmi svetlú je dosť neprirodzený vzhľad vlasov, pretože farba vlasov nebude ladiť s farbou obočia. Tento fakt prezradí, že farba nie je pravá.

Tak isto je dobré zvážiť aj pridanie červeného, medeného, alebo zlatého odtieňu, pretože to môže narušiť celkový vzhľad vlasov. Červená nepasuje k žltkastej, alebo olivovej pleti, a tiež k červenkastým odtieňom kože. Tiež by ste mali myslieť na fakt, že tmavé vlasy môžu celkovo bledý vzhľad ešte viac zosvetliť. Popolavé vlasy s perlovými odtieňmi majú zas tendenciu vytvárať žltkastý dojem. Perlové odtiene vyzerajú najkrajšie v kombinácii so zlatým, alebo červenkastým melírom.

Farbenie vlasov: Krok za krokom

Môže sa stať, že sa vám farbenie doma nepodarí. Vždy sa oplatí pozorne si prečítať návod na použitie, ktorý nájdete vložený v krabičke. Hlavne si dajte pozor na dodržanie doby pôsobenia farby. Pre svetlejšie odtiene je dôležité nechať farbu pôsobiť dlhšie. Ak prípravok zmyjete príliš rýchlo, vlasy môžu dostať oranžový, alebo žltkastý nádych. Ak však necháte pôsobiť farbu na blond vlasy príliš dlho, riskujete poškodenie vlasov.

Domáce farbenie – Ďalšie užitočné postrehy a rady

 • Pripravte si všetky nástroje a prípravky na farbenie tak, aby ste ich mali po ruke, nezabudnite ani na meranie času. Oblečte si nejaké staré, obnosené tričko a nasaďte si rukavice priložené k ostatnému farbiacemu príslušenstvu.

 • Pred každým použitím farby si urobte test na alergie. Návod na tento test nájdete vo vnútri balenia s farbou.

 • Naneste farbu presne podľa inštrukcií v návode. Uistite sa, či má byť farba aplikovaná na suché alebo mokré vlasy.

 • Zvyšná farba z predchádzajúceho farbenia môže spôsobiť rozdiel medzi výsledkom a obrázkom na krabičke.

 • Pozor! Výsledok farbenia môže byť dosť prekvapujúci v prípade, že ste mali za posledné štyri mesiace vlasy nafarbené henou, alebo farbou, ktorá henu obsahuje. Rovnaký efekt môže nastať, ak prechádzate z umelej na biologickú farbu. 

 • V prípade, že ste si vlasy sfarbili príliš plavo, alebo do šeda, použite tónovanie na získanie červenkastého, alebo zlatistého nádychu.

 • Chcete si vlasy nafarbiť a urobiť si trvalú? Určite to nerobte naraz, ani krátko po sebe. Nechajte svoje vlasy zregenerovať aspoň dva týždne.

 • Svoju novú farbu si určite zamilujete. Nezabudnite si pre budúcnosť odtieň novej farby zapísať. Nebudete ju musieť odhadovať pri ďalšom farbení.

 • Nezabudnite na farbu používať vhodný šampón a kondicionér, aby sa nestratil lesk a aby boli vlasy zdravé. Zafarbené vlasy potrebujú zvláštne zaobchádzanie. Každý týždeň by ste mali použiť výživnú masku, aby ste navrátili svojim vlasom prirodzený lesk.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...