Farebný trend: Dvojtónový look blond/čierna

Getty Images

Charakteristický prechod z jednej farby vlasov do druhej v tomto looku nemusí byť jemný a smerovať odvrchu dole. Novinkou je vertikálna dvojtónová variácia, ako ju nosí Melanie Martinez: blond naľavo a čierna napravo.

Dvojtónový look je trendy - už nejaký čas sa objavuje vo vlasoch štýlových žien a rozhodne sa nechystá na odchod. Jednoliata farba je otázkou minulosti, teraz je čas na výrazné farebné prechody! V minulosti si tento trend udržiaval jemnosť a decentnosť - tvorilo ho postupné zosvetľovanie prameňov od tmavých korienkov smerom k blond končekom. Speváčka Melanie Martinez tento look úplne predefinovala a dala mu nový, svieži a vzrušujúci rozmer tým, že dve kontrastné farby postavila vedľa seba. A dvojfarebný look blond/čierna je na svete!

Dvojtónový trend: Klasický look č.1

Dvojtónový look blond/čierna

Modelka Lily Aldridge nosí jemný dvojtónový look, charakterizovaný mäkkým prechodom od tmavých ku svetlým tónom, ktorý pôsobí prirodzene. V tejto variácii je prechod od jednej k druhej farbe síce viditeľný, ale skôr postupný a nepúta prílišnú pozornosť.

Vľavo: Lily Aldrdge s jemným dvojtónovým lookom.

Dvojtónový trend: Klasický look č.2

Herečka Drew Barrymore predviedla svoje rafinované „ja“ týmto dvojtónovým lookom: výraznejší a jasnejší prechod z tmavej navrchu ku svetlým končekom odrážal aktuálne módne trendy.

Vľavo: Drew Barrymores s klasickou dvojtónovou variáciou.

Dvojtónový look blond/čierna

Dvojtónový trend: Dvojfarebný kontrast á la MelanieMartinez

Speváčka Melanie Martinez je rebelkou aj čo sa týka účesu – nepozorovaný, tónovaný prechod vymenila za kontrastnejší look – ľavú polovicu vlasov si zafarbila na blond a pravú polovicu načierno. Každý, kto sa rozhodne pre takýto účes, okamžite pritiahne všetky pohľady na seba. Tento sebavedomý štýl však nemusí pôsobiť len provokatívne. S ladiacimi doplnkami vo vlasoch a s tým správnym postojom z neho môžete vytvoriť množstvo štýlových variácii. A ako ukazuje Melanie Martinez, jednoduchá mašľa dodá jeho nositeľke mimoriadnu hravosť. 

Dvojtónový look blond/čierna
Melanie Martinez prekvapila kombináciou tmavej blond a čiernych vlasov.

Dva tóny – množstvo variácií

Dvojtónový štýl s vertikálnym predelom dosiahnete oveľa jednoduchšie ako jeho konvenčnejší variant, kde jedna farba prechádza do druhej v horizontálnej línii. Všetko, čo musíte urobiť, je rozdeliť si vlasy cestičkou v strede spredu smerom dozadu až k línii nad krkom. Obe časti odporúčame zopnúť každú do jednej strany sponkami. Potom polovicu vlasov nafarbite na blond a druhú polovicu načierno ako Melanie Martinez, alebo si vyberte iné odtiene podľa vášho vkusu. Máte aj ďalšiu možnosť: na jednej strane si ponecháte svoju prirodzenú farbu a druhú stranu zafarbíte odtieňom, ktorý je trochu svetlejší alebo naopak tmavší. Dobrý spôsob, ako otestovať či vám odtieň pristane, je zvoliť farebný preliv, ktorý sa postupne vymýva. Až potom sa rozhodnúť pre permanentnú farbu, ktorá vám vydrží oveľa dlhšie.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...