Ideálna starostlivosť o prirodzenú farbu vlasov

Getty Images

Originál nič neporazí! Chcete sa vrátiť k pôvodnému odtieňu vlasov? Skvelé! „Priznať farbu“ je teraz totiž mimoriadne populárne! Podelíme sa s vami o vynikajúce tipy a triky, ktoré vám uľahčia prechod k prirodzenému looku. A navyše vám prezradíme, ako vďaka vhodnej starostlivosti vyťažiť maximum z vašej pôvodnej farby.  

Ktorý odtieň vám najviac lichotí? To je jednoduché: pôvodná farba vašich vlasov. Vďaka matke prírode je takmer zaručené, že bude ladiť s vašou pleťou aj s farbou očí. Je len na vás, aby ste tento efekt vystupňovali na maximum. Len hebké vlasy hýčkané správnou starostlivosťou dokážu žiariť zdravím a zanechať svieži dojem. Ukážeme vám, ako na to a poradíme najlepší spôsob prechodu od farbených vlasov k prirodzenému odtieňu.  

Prirodzený tón pri korienkoch

Najskôr tá dobrá správa: Nechať si farbené vlasy odrásť nikdy nebolo jednoduchšie. Prečo? Korienky vlasov v odlišnom odtieni už nie sú považované za stylingové „faux pas“! Práve naopak, tmavšie korienky v svetlých vlasoch sa v súčasnosti stali medzi trendsettermi obrovským hitom. Potrebujete sa iba vrátiť o krok späť a nechať prírodu robiť svoju prácu – prvých pár centimetrov na ceste k pôvodnej farbe vyrastie ako nič.   

Vyhnite sa ostrému prechodu!

No nakoniec príde čas, keď z vášho trendy účes začnú vykúkať dorastajúce korienky. Kontrast medzi dvoma odlišnými odtieňmi bude neprehliadnuteľný. Najelegantnejší a zároveň najjednoduchší spôsob, ako tento neželaný efekt zakryť, je tzv. pramienková technika. Kaderník vytvorí vo farbených dĺžkach vlasov jemný melír, ktorý napodobuje pôvodnú farbu vyrastajúcich korienkov. Vďaka tomu bude farebný prechod jemnejší a nie natoľko viditeľný. Onedlho môžete týmto spôsobom získať populárny ombré alebo dip-dye look: V nich sú končeky a dĺžky obyčajne nafarbené svetlejším odtieňom než korienky, vďaka čomu prebehne odrastanie farbených vlasov nenápadne a elegantne.   

Zastrihávaním proti rozštiepeným končekom

Posledných zvyškov farbených vlasov sa najlepšie zbavíte s použitím nožničiek. Nový strih vlasov vám pomôže prekonať provizórium prechodu k prirodzenej farbe vlasov. Ďalší pozitívny účinok: zastrihávanie poškodených končekov viditeľne osvieži vaše vlasy.

Aj prirodzené vlasy potrebujú pravidelné návštevy u kaderníka. Nezáleží na tom, ako dobre sa o ne staráte, slnko vlasy veľmi ľahko zosvetlí. Aj trenie vlasov o plecia ich môže trochu poškodiť, záleží však na celkovej dĺžke. Pravidelné stylingové rituály a sušenie fénom zase zvyšujú riziko lámajúcich sa končekov, ktoré pôsobia v tmavých vlasov obzvlášť nepríťažlivo. Hnedé vlasy tak občas pripomínajú slamu, čierne zase získajú sivý nádych.      

To najdôležitejšie: Zdravé vlasy

Intenzita prirodzenej farby nezávisí len na pigmentoch vo vašich vlasoch, ale aj na štruktúre ich povrchu. Ak sú kutikuly uhladené, vlasové vlákna dokážu odrážať svetlo omnoho efektívnejšie. Vzniká tak farba s prirodzeným jasom, ktorá má v sebe naozajstný pôvab. A ako ju dosiahnuť? S vhodnou starostlivosťou, ktorá udrží vaše pramene v perfektnom stave. Dbajte na to, aby šampón vyhovoval nielen potrebám vlasov, ale aj pokožky hlavy. Ak budete mať zdravú pokožku (vrátane korienkov), vaše prirodzené vlasy budú môcť nerušene rásť. Hýčkajte však aj dĺžky a končeky, ktoré bývajú zvyčajne suchšie – doprajte im výživný kondicionér a kúru. Vlasy sa vám odvďačia hodvábne jemnou štruktúrou a dlhotrvajúcou prirodzenou farbou, ktorá má iskru.     

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...