Tieňovanie: Nový farebný efekt vo vlasoch

Nový hit v zosvetľovaní vlasov: tieňovanie dodá vášmu účesu novú dimenziu pomocou akcentov v chladnej blond a v ďalších pestrých tónoch. Čítajte ďalej a zistite, ako tento nový trend funguje a v čom spočívajú štyri základné techniky: jemné tieňovanie, multi tieňovanie, prirodzené tieňovanie a tmavé tieňovanie.

Pripravte sa, prichádza mrazivé leto! Nebojte sa, nejde o predpoveď nepriaznivého počasia. Naopak, budúcnosť vidíme vo veľmi svetlých tónoch. Hovoríme totiž o najnovšom trende vo farbení vlasov - tieňovaní. Ide o zosvetľovaciu metódu, s ktorou vyzerajú blond (ale aj hnedé) vlasy extra cool vďaka premyslene zvoleným tónom a svetlejším pramienkom. Mrazivý blond look berie svet hviezd útokom! A ak túžite po zmene, osvieži aj vaše vlasy! No tieňovanie nemusí byť vždy rovnaké - existujú rôzne metódy s odlišnými výsledkami. Náš prehľad vám pomôže sa v nich zorientovať a zistiť, ktorá z nich je pre vás tá pravá: 

Jemné tieňovanie
Ak sa vám páčia žiarivé blond nuansy v platinovej alebo ľadovej blond, odporúčame vám metódu jemného tieňovania. Farba vlasov je zušľachtená delikátnymi striebornými odleskami, aby vyzerala ešte chladnejšie. Žlté tóny? Tie tam nenájdete. Jediný odlišný odtieň objavíte pri korienkoch, ktoré sú zafarbené tmavšie. Mäkké prechody medzi tónovanými a blond pramienkami elegantne zjemňujú ultra svetlé vlasy bez toho, aby pripomínali parochňu.

Multi tieňovanie
Pre jasnú blond s matným efektom: Ľadové nuansy hrajú hlavnú úlohu aj v prípade multi tieňovania. Ako už napovedá prívlastok „multi“, k základnej farebnosti sa pridáva viacero trendy farieb. Jemná hra mäkkých tónov a tmavších odtieňov účesu vizuálne dodá objem, plnosť a štruktúru. Skvelá voľba pre sofistikovaný, neprehliadnuteľný look, ktorý ladí s akýmkoľvek účesom vrátane krátkych vlasov.   

Prirodzené tieňovanie
Aby ste vyčarili obľúbenú plážovú blond, nepotrebujete slnko, piesok ani more. Populárne looky, ako napr. ombré, balayage, ale aj spreje s obsahom soli sa medzičasom stali skvelým prostriedkom, ako dosiahnuť slnkom pobozkané vlasy hoci aj v zime. Prirodzené tieňovanie na tento trend nadväzuje: tlmené zosvetlené pramienky a tmavšie tóny v chladnej blond vytvárajú veľmi prirodzený farebný mix. Vďaka vrstvenej, gradujúcej palete pôsobia vlasy popolavo a zároveň ako zosvetlené od slnka. Tip: Aby bola kombinácia tónov maximálne prirodzená, mali by vlasy siahať aspoň po plecia.

Tmavé tieňovanie
Ak hnedá vo vašich vlasoch pôsobí skôr chladne ste vo výhode, pretože studené tóny sú tento rok v centre pozornosti! A nie je skvelé, že môžete dosiahnuť rovnaký farebný výsledok práve použitím tmavého tieňovania? Extra chladné hnedé a blond nuansy vytvárajú vo vlasoch paletu sviežich a mäkkých tónov. Nenápadné akcenty sa akoby zlievajú do jednoliateho, veľmi sofistikovaného looku, pretože prechody medzi nimi takmer nie je možné rozoznať.  

Štyri úchvatné techniky: nezáleží na tom, akú verziu tohto trendu si vyberiete, výsledok tieňovania bude zaručene nádherný!

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...