Skip to Content

Tieňovanie: Nový farebný efekt vo vlasoch

Nový hit v zosvetľovaní vlasov: tieňovanie dodá vášmu účesu novú dimenziu pomocou akcentov v chladnej blond a v ďalších pestrých tónoch. Čítajte ďalej a zistite, ako tento nový trend funguje a v čom spočívajú štyri základné techniky: jemné tieňovanie, multi tieňovanie, prirodzené tieňovanie a tmavé tieňovanie.

Pripravte sa, prichádza mrazivé leto! Nebojte sa, nejde o predpoveď nepriaznivého počasia. Naopak, budúcnosť vidíme vo veľmi svetlých tónoch. Hovoríme totiž o najnovšom trende vo farbení vlasov - tieňovaní. Ide o zosvetľovaciu metódu, s ktorou vyzerajú blond (ale aj hnedé) vlasy extra cool vďaka premyslene zvoleným tónom a svetlejším pramienkom. Mrazivý blond look berie svet hviezd útokom! A ak túžite po zmene, osvieži aj vaše vlasy! No tieňovanie nemusí byť vždy rovnaké - existujú rôzne metódy s odlišnými výsledkami. Náš prehľad vám pomôže sa v nich zorientovať a zistiť, ktorá z nich je pre vás tá pravá: 

Jemné tieňovanie
Ak sa vám páčia žiarivé blond nuansy v platinovej alebo ľadovej blond, odporúčame vám metódu jemného tieňovania. Farba vlasov je zušľachtená delikátnymi striebornými odleskami, aby vyzerala ešte chladnejšie. Žlté tóny? Tie tam nenájdete. Jediný odlišný odtieň objavíte pri korienkoch, ktoré sú zafarbené tmavšie. Mäkké prechody medzi tónovanými a blond pramienkami elegantne zjemňujú ultra svetlé vlasy bez toho, aby pripomínali parochňu.

Multi tieňovanie
Pre jasnú blond s matným efektom: Ľadové nuansy hrajú hlavnú úlohu aj v prípade multi tieňovania. Ako už napovedá prívlastok „multi“, k základnej farebnosti sa pridáva viacero trendy farieb. Jemná hra mäkkých tónov a tmavších odtieňov účesu vizuálne dodá objem, plnosť a štruktúru. Skvelá voľba pre sofistikovaný, neprehliadnuteľný look, ktorý ladí s akýmkoľvek účesom vrátane krátkych vlasov.   

Prirodzené tieňovanie
Aby ste vyčarili obľúbenú plážovú blond, nepotrebujete slnko, piesok ani more. Populárne looky, ako napr. ombré, balayage, ale aj spreje s obsahom soli sa medzičasom stali skvelým prostriedkom, ako dosiahnuť slnkom pobozkané vlasy hoci aj v zime. Prirodzené tieňovanie na tento trend nadväzuje: tlmené zosvetlené pramienky a tmavšie tóny v chladnej blond vytvárajú veľmi prirodzený farebný mix. Vďaka vrstvenej, gradujúcej palete pôsobia vlasy popolavo a zároveň ako zosvetlené od slnka. Tip: Aby bola kombinácia tónov maximálne prirodzená, mali by vlasy siahať aspoň po plecia.

Tmavé tieňovanie
Ak hnedá vo vašich vlasoch pôsobí skôr chladne ste vo výhode, pretože studené tóny sú tento rok v centre pozornosti! A nie je skvelé, že môžete dosiahnuť rovnaký farebný výsledok práve použitím tmavého tieňovania? Extra chladné hnedé a blond nuansy vytvárajú vo vlasoch paletu sviežich a mäkkých tónov. Nenápadné akcenty sa akoby zlievajú do jednoliateho, veľmi sofistikovaného looku, pretože prechody medzi nimi takmer nie je možné rozoznať.  

Štyri úchvatné techniky: nezáleží na tom, akú verziu tohto trendu si vyberiete, výsledok tieňovania bude zaručene nádherný!

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...