Skip to Content

Farbenie vlasov ako zbraň proti starnutiu? Nový účes je lepší ako plastika.

Možno je to už dávno, keď ste oslávila tridsiate narodeniny, ale vyzerať stále mlado a energicky dáva zmysel. Jemným zosvetlením vlasov to môžete ľahko dosiahnuť.

Mladistvá farba vlasov
Farba vlasov vám pomôže vyzerať tak mlado, ako sa cítite.

Ľudia si spájajú blond odstiene vlasov s mladosťou viac, než s akoukoľvek inou farbou vlasov. Je zrejmé, že príroda predurčila mladým ľuďom svetlejší odtieň vlasov. Sveté vlasy sa v priebehu niekoľkých rokov zmenia - stmavnú. Avšak svetlé vlasy nemusia nutne znamenať návrat k vzhľadu z obdobia mladších rokov. 

Nová farba vlasov by mala vyzerať prirodzene, aby ste s ňou boli spokojné a zároveň sa hodila k typu vašej tvári. A tiež by mala napomôcť k mladistvému vzľadu. Rovnako ako žiarivé biele zuby nevyzerajú na starších ľuďoch úplne prirodzene, tak stráca s vekom svoje kúzlo aj platinová blond vo vlasoch. Základným pravidlom pre anti-starnúcu stratégiu je vyhnúť sa ostrému kontrastu. Temne čierne vlasy ostrihané na mikádo s rovnou ofinou môžu vyzerať skvelo, ak máte dvadsať rokov. Existuje magická hranica, kedy táto farba už nevyzerá najlepšie. Jedinou cestou, ako vyzerať mladšie je dopriať vlasom farbu, ktorá harmonizuje s odtieňom pleti.

Mladistvé odtiene vlasov: Ako si vlasmi ubrať pár rokov

 • Ak sa rozhodujete medzi dvoma farebnými odtieňmi, vždy zvoľte ten svetlejší za predpokladu, že vaše vlasy nemajú blond odtieň. Svetlejšie farby na vlasy lichotia pleti viac, než tmavšie farby.

 • Všetky popolavé blond odtiene robia doslova zázraky v otázke mladistvého vzhľadu: tento farebný odtieň zjemňuje línie tváre a dobre maskuje prvé šediny.

 • Účes vám musí padnúť. Najvhodnejšie účesy by sa mali upravovať ľahšie a a jednotlivé pramene by vám mali padať do tváre. To vytvorí svieži dojem a zjemní črty tváre, než krátke vlasy, alebo ježko či veľmi uhladené vlasy.
 • Používajte kondicionéry, zábaly a vlasové spreje, aby vlasy získali prirodzený a nepoškodený vzhľad.

Mladistvo vyzerajúca farba vlasov: Vyvarujte se nástrahám

 • Zafarbenie vlasov červenou farbou ako prostriedok proti starnutiu má tri nevýhody, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Po prvé - červená farba vlasov zdôrazňuje bledú pleť a červené škvrny na nej. Po druhé, červená farba nekryje šediny dokonale. Aby sa farba naniesla do vlasov kvalitne, mala by byť veľmi intenzívna. A nakoniec po tretie, byť prirodzenou zrzkou je tak vzácne, že táto voľba vždy priťahuje pozornosť o pokus vyzerať mladšie.
 • Tmavé vlasy sú ostrým rámom pre bledú pleť, a preto majú tendenciu zvýrazňovať každý detail tváre. Tmavé vlasy zdôrazňujú každú malú vrásku.

 • Umelé pramene v krikľavej kráľovskej modrej a podobne nápadné detaily sú prejavy hravej a odvážnej osobnosti.  Avšaj tieto výstrednosti neurobia žiadneho človeka mladším. Namiesto toho len podčiarknu fakt, že sa vyzerať mlado len snažíte. Takýto odvážny individualizmus vo vlasoch nie je pre každého tá pravá šálka kávy. 
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...