Pohodlné a jednoduché: Domáce farbenie vlasov

Fotolia

Túžite po zmene? Svieži farebný doping vždy padne vhod. Nové trendy odtiene a tónovanie, ktoré hýbe svetom módy: Balayage, dip dye a ďalšie. Najlepšie je, že nemusíte navštíviť kaderníka. Skúste to sami! Vďaka našim tipom a trikom dosiahnete ten najlepší farebný výsledok!

Ak chcete vyskúšať nové farebné akcenty, farbu vlasov alebo celkovú zmenu štýlu, už nemusíte chodiť do kaderníckeho salónu. Domáce farbenie sa medzičasom stalo bežnou procedúrou pre všetky ženy, ktoré majú chuť na zmenu a neboja sa pritom experimentovať. Nové produkty, vylepšené technológie a spôsoby aplikácie sľubujú stále dokonalejšie výsledky. Rýchlo, jednoducho, bez komplikácií a s profesionálnym výsledkom. Nie je dôvod, aby ste sa nepokúsili dokonca aj o sofistikovaný melír či trendy bronde, dip dye alebo ombré. Čítajte a dozviete sa ako na to! 

Vlastnoručne: Recept na dokonale zafarbené vlasy

Regál s farbami na vlasy vo vašej drogérii ponúka celé spektrum kvalitných produktov. Najskôr by ste mali uvážiť, čo vlastne chcete dosiahnuť. Máte chuť len jemne osviežiť svoj look a ide vám hlavne o to, aby ste zostali taká prirodzená, ako sa len dá? Alebo chcete kompletne zmeniť farbu vlasov o jeden či dva odtiene? Pokiaľ hľadáte radikálnu zmenu, odporúčame vám presedlať na novú farbu krok za krokom. Ochránite tým štruktúru svojich vlasov, budete mať čas zvyknúť si na nový look a predídete nepríjemným prekvapeniam. Ak nakoniec zistíte, že vám platinová blond alebo ebenovo čierna vôbec nepristanú , máte šancu zistiť to v predstihu.
Keď si vyberáte vhodný odtieň, majte vždy na pamäti tón svojej pleti. Teplá blond, odtiene červenej a hnedej pekne ladia s broskyňovou pokožkou. Modrý podtón pleti (zimný typ à la Snehulienka) harmonizuje napríklad s popolavými odtieňmi, to by ste pri zosvetľovaní vlasov mali zohľadniť. Tu zistíte, aký ste farebný typ a aké odtiene vám najviac pristanú.

Rozžiarte svoje vlasy farbou: Tipy & triky

Preliv, ktorý sa vymyje po pár týždňoch alebo permanentná farba, jemné tónovanie alebo intenzívne farbenie? Na trhu sú produkty pre každý typ vlasov.

Na čo by ste si mali dávať pozor?

- Chcete zakryť šedivé vlasy? Potom sa riaďte informáciou na obale – vymývateľné a semi-permanentné farby neposkytnú vždy stopercentný výsledok.

- Riaďte sa týmto pravidlom: Nie viac než o dva tóny tmavšie ako odtieň, s ktorým ste pri farbení začínali. Ak potrebujete vlasy zosvetliť, produkt musí obsahovať hydrogén peroxid.

- Ak už raz produkt otvoríte, mali by ste ho spotrebovať, s výnimkou prípravku špeciálne vytvoreného pre opakované farbenie. 

- Výnimočne jednoduchá aplikácia: farbiaca pena. Vďaka penovej konzistencii ju bez problémov nanesiete rukami (navlečte si rukavice) ku korienkom, do dĺžok a na zadné vlasy. Potom ju vmasírujte do vlasov podobne ako šampón – žiadne rozčesávanie ani stekanie farby a navyše krátka doba pôsobenia.

- Odrastajúce korienky? Pre ich dofarbovanie sú k dispozícii špeciálne sety – umožnia vám osviežiť vašu farbu už za 10 minút. A bez toho, aby ste museli otvárať celé balenie len kvôli troške farby. Zmes jednoducho nanesiete ku korienkom za pomoci priloženého štetca. Nechajte pôsobiť, zmyte a hotovo!  

Domáce farbenie: Nové farebné efekty

Dramatické a prekvapivé: Nové účesy pútajú pozornosť jedinečným zmyslom pre detail. Miesto toho, aby ste si farbili vlasy jednou farbou od korienkov až po končeky, môžete skombinovať rozličné tóny do jedného looku. Od decentného až po vysoký kontrast – tieto farebné akcenty sú v súčasnosti veľmi populárne. Dip dye, balayage & ďalšie patria medzi aktuálne looky, ktoré zvládnete aj vy u vás doma. Dokonca i s jediným produktom, ak si nie ste istá, pre akú techniku sa rozhodnúť. Záleží len na spôsobe, akým produkt „všetko v jednom“ nanesiete, to určí finálny výsledok. 

Ak máte chuť vyskúšať napr. ombré alebo štýl „dip-dye“, pri ktorom budete namáčať do kontrastnej farby len konce vlasov, môžete farbu votrieť len tak rukami (tak ako to robia profesionálny kaderníci v salónoch). Naopak pri najnovších melírovacích technikách, kde sa zosvetľujú len pramene v hornej časti a okolo tváre, nanášame farbiacu zmes priloženým aplikátorom, ktorý sa nazýva štetec na akcenty. To najlepšie na produktoch pre domáce farbenie: sú rýchle, jednoduché a môžete si ich naniesť kedykoľvek. A zatiaľ čo čakáte na farebný výsledok , môžete sa s uterákom na ramenách pohodlne usadiť na gauči a posielať priateľom „selfies“ alebo sa preklikávať obľúbenými webstránkami na internete.     

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...