Skip to Content

Najlepšie tipy na make-up pre brunetky

Hnedé vlasy existujú v nespočetných variantách odtieňov ako napríklad lieskový oriešok, karamel alebo nugát. Chcete vediet, aký typ make-upu zvýrazní prirodzenú krásu vašich hnedých vlasov? Prečítajte si našu malú lekciu o make-upe a hnedovláskach. 

1. Perfektný základ pre brunetky 
Hnedé vlasy majú veľmi živý charakter a potrebujú pleť pôsobiacu harmonickým dojmom. Váš základný krém by mal preto zakryť nedostatky pleti bez toho, aby pôsobil ako maska. Toto nie je pre moderný make-up žiadny problém. Vďaka zosieťovaným polymérom nové make-upy pokožku nezaťažujú a dokonale sa prispôsobia tónu vašej pleti. Ak vaša pleť nie je úplne dokonalá, môžete použiť pár základných trikov s make-upom. Základný krém s miernym nádychom do ružova rozjasní unavenú pleť; mierne žltkastý nádych zase zakryje červené škvrny na pokožke. Pre brunetky však naďalej zostáva najlepšou voľbou neutrálny béžový odtieň. 

2. Očný make-up pre brunetky
Hnedasté a šedé odtiene očných tieňov brunetkám veľmi pristanú. Očné tiene môžu tiež obsahovať nádych červenej alebo žltej, aký nachádzate napr. v mahagónovej či moka farbe. Avšak rozhodujúcim faktorom pre výber očných tieňov je farba vašich očí. 

 • Brunetky s modrými očami vyzerajú príťažlivo v šedých odtieňoch svetlo fialovej farby.
 • Zeleným očiam pristane ťavia béžová, žltkastá béžová alebo machovo zelená farba očných tieňov.
 • Sivé oči a hnedé vlasy sú úchvatnou kombináciou najmä s očnými tieňmi vo farbách kaki alebo nahnedlo ružovej.

Upozornenie: Ak majú vaše oči sklon k častému začervenaniu, mali by ste sa vyhýbať očným tieňom  s červeným alebo fialovým tónom. V takomto prípade je lepšou voľbou nahnedlý alebo popolavý očný tieň. Za žiadnych okolností by ste nemali zabudnúť na make-up na obočie. Obočie je totiž veľmi dôležité pre celkový vzhľad tváre. Brunetky by mali siahnuť po hnedých odtieňoch so sivastým nádychom (v prípade chladnejších hnedých odtieňov farby vlasov) alebo teplých stredne hnedých odtieňoch (v prípade, že hnedé vlasy majú červenkasté tóny).

3. Šikovný rúž - zvýraznenie pre brunetky
Správne zvolený rúž nielen že oživí vašu tvár. Dokáže omnoho viac - možno ho použiť ako šikovné zvýraznenie tváre. Brunetky vyzerajú výborne s ružovkastými tieňmi. Mali by ste siahnuť po ružových odtieňoch s hnedkastými tónmi. Vyhýbajte sa však broskyňovým a marhuľovým farbám. Ak ste brunetka, na vašej pleti môžu tieto farby pôsobiť nevýrazne, až bez života a dokonca vám pridať nejaký ten rok navyše. Mali by ste byť opatrné aj v prípade použivania lícenky s odtieňmi oranžovej farby. To platí najmä v prípade, že vaša pleť nie je úplne dokonalá. Oranžové odtiene lícenky zbytočne upozorňujú na nedokonalosti a červené škvrnky na vašej pleti. Úplne iné je to ale v prípade použitia bronzových odtieňov, ktoré vašu pleť prirodzene rozžiaria a zdôraznia črty tváre. Ešte jedno upozornenie: Používajte bronzovú farbu opatrne. V opačnom prípade bude vaša pleť pôsobiť priveľmi lesklo a v porovnaní s pokožkou v okolí krku omnoho tmavšie. 

4. Hnedovlásky milujú farby na pery
Ak niekto môže nosiť na perách červenú farbu, tak potom sú to určite brunetky. Jasne červená je farbou všetkých hnedovlások, nemala by však mať silné modrasté tóny. Brunetky vyzerajú priam na zahryznutie s jemne hnedkastou ružovou a slivkovou farbou na pery. Ženám s červenkastnými hnedými vlasmi by v kabelke nemal chýbať rúž na pery vo farbách terakota či škorica. Brunetky by sa však mali vyhýbať svetloružovým odtieňom, špeciálne perlovej ružovej. Ružové farby tohto typu totiž uberajú na kráse a živosti vašich vlasov.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...