Tajomstvo brunetiek: Dôležité fakty o hnedej farbe vlasov

Nádherná brunetka: skromná, priateľská a možno trochu svojská – takto si často predstavujeme hnedovlásky. Ale viete o tom, že brunetky sú „múdrejšie“ a muži ich údajne majú radšej? Odhalíme vám fakty a ďalšie zaujímavé detaily o tejto obľúbenej farbe vlasov.

Hnedovlasé idoly: Audrey Hepburn, Romy Schneider, Angelina Jolie a vojvodkyňa Kate – tieto dámy spájajú dve veci: Sú brunetky a svojím šarmom si podmanili celý svet. Tak prečo sa v súvislosti s hnedovláskami často vynárajú pojmy ako „nudná“ a „slušná“. Naopak, zoznam vzrušujúcich žien s hnedými vlasmi by mohol pokračovať donekonečna. Dokonca aj mnoho známych blondínok sa nechalo zlákať zvodmi tejto farby. Cameron Diaz, Katherine Heigl a Reese Witherspoon – každá z nich už niekedy v minulosti vyskúšala príťažlivý odtieň hnedej, a nie bez úspechu! Najnovšou ex-blondínkou v spoločnosti tmavovlások je hviezda seriálu Zúfalé manželky, Felicity Huffman. V tomto úspešnom seriáli sa stala známou ako blonďavá superžena a svoju novú farbu vlasov predstavila svetu na párty pri príležitosti udeľovania televíznych cien Emmy. Žeby look ženy v domácnosti? To teda nie!

Slovo „brunette“ pochádza z francúzštiny – „brunâtre“ znamená „hnedastý“. Na úvod si overíme zopár faktov a zistíme, prečo je vlastne hnedá taká výnimočná:

Fakt 1: Brunetky sú inteligentné
Tento na prvý pohľad stereotyp je totiž vedecky dokázaný: 63 percent žien s vysokoškolským vzdelaním v Nemecku má hnedé vlasy. Mnohé štúdie tiež dokázali, že hnedovlásky si najčastejšie spojujeme s inteligenciou.
 
Fakt 2: Brunetky sú odolné
Pevné vlasy: Hnedovlásky majú dôvod byť hrdé na pevnú štruktúru svojich vlasov. Zatiaľ čo pramene s inou farbou môžu byť riedke a citlivé, hnedá vlasy majú prirodzenú stylingovú výhodu. Od bujnej hrivy až po precízne zapletané kreácie – hnedá vykazuje odolnosť a švih nech už ide o akýkoľvek účes!

Fakt 3: Muži si vyberajú brunetky
V prieskume, ktorý zostavil on-line zoznamovací portál eDarling, si páni tvorstva asociujú hnedé vlasy s inteligenciou, úspechom, lojalitou a humorom. Táto kompletná zostava je pravdepodobne dôvodom, prečo si muži podľa zistenia tohto prieskumu predstavujú ženu svojho života ako hnedovlásku.

Hnedá: Fakty o obľúbenej farbe vlasov
Čo viac by sme chceli? Múdre, silné a pôvabné: Do brunetiek, ako napr. Emma Miller, naozaj nie je ťažké sa zamilovať.

Fakt 4: Iskrivá farba plná odleskov
Hnedé vlasy vynikajúco odrážajú svetlo. To znamená, že hnedá nikdy nie je iba hnedou: odtiene so zlatými alebo striebornými odleskami vždy vyzerajú mimoriadne sofistikovane. Žiarivý dojem a bohaté nuansy dokážu vyznieť ešte viac, ak sa o vlasy dobre staráte. Tip na žiarivý lesk pre brunetky: Vlasový olej s tekutými krištáľmi: Zvýraznite svoju auru!

Fakt 5: Hnedá je neodolateľná
A to doslova! Názvy hnedých odtieňov sú často vyslovene „kulinárske“ a vyvolávajú dojem chuťových zážitkov. Od klasiky ako karamel, nugát a tmavá čokoláda, až po trendy názvy typu hnedý cukor – hnedá je jednoducho predurčená na to, aby ste sa do nej „zahryzli“.

Tak čo, nalákali sme vás? Ak máte chuť na ďalšie „brownies“, pozrite si našu galériu:

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...