Skip to Content

Elegantný i hravý: Styling čiernovlások

Herečka Jessica Paré (známa zo seriálu Mad Men) a modelka Edie Campbell svojimi príťažlivými účesmi ukazujú, aké mnohotvárne dokážu byť čierne vlasy. Elegantná kreácia Jessicy Paré je univerzálne pôvabná, no ležérny styling Edie Campbell pôsobí skôr drzo, dievčensky. Ukážeme vám niekoľko štýlových variácií účesov pre čiernovlásky a nebudú chýbať ani stylingové tipy.

Čierne vlasy môžu vyzerať úchvatne - dajú sa jednoducho upraviť tak, aby odrážali štýl a temperament svojej nositeľky. Slabosťou herečky Jessicy Paré sú elegantné účesy, zatiaľ čo modelka Edie Campbell so svojimi tmavými vlasmi pôsobí skôr ako roztopašné dievčatko. 

Snehulienka Jessica Paré

Styling čiernych vlasov
Zľava doprava: Jessica Paré s drdolom, zvlneným dlhým bobom, uhladeným účesom a výraznou zaoblenou ofinou.

Herečku Jessicu Paré nie je možné prehliadnuť v celosvetovo obľúbenom seriáli Mad Men. Medzi ženským obsadením je ľahko rozpoznateľná vďaka skvelému vkusu a kráse čiernych prameňov. Ako sa už od herečky očakáva, nerobí jej problém vyskúšať najrôznejšie stylingové variácie tak, aby sa v nich ukázala v tom najlepšom svetle.

Čierne vlasy pôvabnej Kanaďanky dopĺňa svetlá a svieža pleť. Objemný drdol pôsobí sofistikovane, vysoký cop má v sebe eleganciu a mladistvý šarm, uhladené vlasy sú sexi a zvlnený bob je presne v štýle nedbalej ležérnosti, ktorá je momentálne na vrchných priečkach popularity. Jessica pravidelne mení dĺžku vlasov z dlhých na polodlhé a cestičku v strede strieda rozdelením vlasov na strane, či už je presné alebo nepravidelné. Ako manželku Dona Drapera ju môžeme vidieť s uhladenou rovnou ofinou, no Jessica uprednostňuje začesanie vlasov do strany. Celkový dojem často „vyostrí“ sýtym odtieňom rúžu, čím dosahuje pozoruhodný kontrast v kombinácii s tmavými vlasmi.  


Čo sa nám na účesoch Jessicy Paré páči:
Jessica rozhodne nenecháva nič na náhodu a v jej stylingu niet priestoru pre nudu ani stereotyp. Vie, že pohľady upúta výrazným štýlom a mnohotvárnosťou – vždy je iná a jej čierna hriva hrá v tých premenách dôležitú úlohu.

Nespútaná čiernovláska Edie Campbell

Styling čiernych vlasov
Edie Campbell sa predviedla v troch odlišných účesoch, no všetky pôsobia uvoľnene so štedrou dávkou ležérnosti. Vidíme ju s vlasmi začesanými dozadu, dlhou ofinou, ktorá jej takmer zakrýva oči a s cestičkou v strede (zľava doprava).

Modelka roku 2013 Edie Campbell si vlasy prefarbila na čierno. Kontrast v porovnaní s alabastrovou pleťou je neprehliadnuteľný. Nech si už oblečie akýkoľvek outfit, výsledok pôsobí uvoľnene – štýl a výraz sú totiž tejto modelke vlastné. Vďaka svojej osobnosti premení každý nedokončený účes na ultramoderný look. A rozhodne jej nerobia starosti pramienky, ktoré unikli z nedbanlivo upravených účesov. Nikdy nenosí presnú cestičku v strede – má zmysel pre nekonvenčné outfity, ktoré by niekto mohol považovať za neporiadne. Edie sebavedomo ukazuje hravú podobu čiernych vlasov. Obľúbený chlapčenský účes v štýle 80. rokov jej veľmi pristane. Rada sa objavuje bez make-upu a často v modeloch pripomínajúcich pánsku módu. 


Čo sa nám na účesoch Edie páči:
Čiernym vlasom dokáže vdýchnuť nespútanú, takmer rebelskú auru. S ofinou a nádychom nedokončenosti obohacuje čiernovlasý look o nové dimenzie.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...