Mať ryšavé vlasy je viac než trend

Žiadna iná farba vlasov nepriťahuje toľko pozornosti ako mrkvová, gaštanová či čerešňová. Nie je žiadnym tajomstvom, že červená je výnimočnou farbou vlasov. Túto sezónu zahrnuli módni návrhári ryšavú farbu vlasov do svojich vlasových modelov a účesov.

Červené vlasy - kto by potreboval ešte červený koberec?
Ellen von Unwerth
Červené vlasy - kto by potreboval ešte červený koberec?

Christina Hendricks reprezentuje podstatu nového trendu červených vlasov. V televíznom seriály "Mad Men" počarovala všetkým mužom svojimi ženskými krivkami a krásnymi ryšavými vlasmi. Barbara Meier predvádza trendovú ryšavú farbu vlasov v kombinácii s "nahým make-upom". Nemecký návrhár Wolfgang Joops ju na Parížskom týždni módy prezentuje ako súčasť značky Wunderkind.

Ako obvykle, bola ryšavá farba vlasov predstavená na New Yorskom týždni módy. Zac Posen, Anna Sui a Rodarte si veľmi rýchlo rezervovali modelky s ryšavými vlasmi na svoje prehliadky. Rovnako ako po minulé roky, i teraz spolupracovali s modelkymi ako je ryšavá kráska Alana Zimmer. Ich "styl" pozostáva z rozličných odtieňov ryšavej farby vlasov v kombinácii s dymovými očami a neupravený vzhľadom vlasov v prirodzených odtieňoch ryšavej. Ryšavé modelky mali na sebe jemný make-up, ktorý pozostával len z maskary, vďaka čomu sa zdôraznila ich dokonalá pleť. 

Oranžová, svetlejšia voľba červenej

Oranžová farba vlasov výrazne prevládala na módnych prehliadkach jar/leto 2011. Jacobs, Rag & Bone, a Proenza Schuler - to je len niekoľko hviezdych návrhárskych mien, ktoré chcú nastoliť nový farebný vlasový trend. Zatiaľ používajú návrhári oranžovú farbu na oblečení, doplnkoch či leskoch na pery. Ak ste však fanúšičkou ryšavých vlasov a chcete byť nadchádzajúcu sezónu in, mali by ste upriamiť svoju pozornosť na svetločervené odtiene. 

Predtým, než sa rozhodnete prejsť na červenú vlnu, mali by ste zvážiť niekoľko faktorov: Pre mnohých ľudí stelesňuje červená resp. ryšavá farba vlasov extravaganciu, excentrické správanie a sex appeal. Červené vlasy priam kričia: "Pozrite, som tu!" Preto by mali byť všetky červenovlásky opatrnejšie s make-upom a oblečením. Pripravte sa na to, že s červenou farbou vlasov budete od mužov počuť omnoho viac pozvaní na drink. Ak sa vám takáto predstava zvodnej červenovlásky páči, nebojte sa siahnuť po červenej a dopriať si oslňujúce červené vlasy. 

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...