Najlepšie tipy na make-up pre blondínky

Istockphoto

Blond je viac než len farba na vlasy. Blond znamená byť neprehliadnuteľná. Blond farba vlasov má množstvo odtieňov od svetlej platinovej blond a studených tónov blond farby až po pšenocovú blond a odtiene karamelovej. Poradíme vám, aký make-up zvýrazní vašu farbu vlasov. 


Make-up pre blondínky
Jemné odtiene ružovej pristanú takmer všetkým blondínkam

Prvý krok: Základ pre blondínky
Začervenanie pokožky a iné nedokonalosti pleti sú na svetlej pokožke zvlášť viditeľné. Preto by ste mali siahnuť po make-upe pre stredné až vysoké krytie - základom je, aby vaša pleť pôsobila prirodzene. Vyberte si napríklad make-up s odtieňom neutrálnej béžovej alebo ľahko žltkastej farby. Vyvarujte sa však akémukoľvek mape-upu v odtieňoch ružovej. 

Pohľad bohyne: Očný make-up pre blondínky

Recept na krásne oči hovorí jasne: "menej je viac". Výrazné očné tiene ako Barbie ružová či tmavofialová sa mnohým blondínkam zdajú až príliš nápadné a vyzývavé. Pastelové náprotivky týchto farieb sú však už omnoho príťažlivejšie. Tieto jemnejšie odtiene ako jemne ružová a lilavá bez perleťových efektov vyzerajú veľmi dobre v kombinácii so sivými či hnedkastými odtieňmi. 

Popopalé blondínky by mali siahnuť po zlatohnedých očných tieňoch, pleť sa vďaka nim krásne rozžiari. V opačnom prípade by mohli blondínky vyzerať bledo. Farba Champagne alebo zlatisté očné tiene nanesené pod obočím sú dobrou voľbou pre popolavé blondínky, ale musíte pritom dávať pozor na zanesenie trblitavého resp. perleťového efektu do obočia. Ženám so zlatou blond farbou vlasov pristanú tmavšie filové alebo purpurové tóny očných tieňov.  

Nemusíte sa obávať ani dymových očných tieňov. Ocenia ich dokonca aj platinové blondínky. Mali by ste však namiesto čiernych odtieňov použiť odtiene tmavo šedej či hnedej farby. 

Štýl obočia pre blondínky
Ženy s prirodzene svetlou blond farbou vlasov by na zvýraznenie svojho obočia nemali pužívať tmavú ceruzku na obočie. Ideálne sú ceruzky na obočie alebo púdre v svetlých sivastých odtieňoch hnedej. Mnoho značiek ponúka špeciálne ceruzky na obočie pre blondínky. A väčšona z nich je práve v sivasto ružových tónoch. Je tiež dôležité nemaľovať hrubé linky obočia. Namiesto toho by ste mali svoje obočie prirodzene zvýrazniť len v malých krátkych linkách v jeho prirodzenom tvare. V prípade, že máte odfarbené blond vlasy, obráťte sa na svojho kaderníka, aby vám zosvetlil tiež vaše prirodzene tmavé obočie. Aj vďaka tomu budú vaše blond vlasy vyzerať prirodzene.

Červené líčka pre blondínky
Ružové tiene dodávajú blondínkam žiarivú pleť. Jasne svetlo ružové odtiene sú ideálnou voľbou pre svetlé blondínky; ružové a broskňové odtiene so zlatistým nádychom zase pristanú zlatým blond vlasom. Tmavá blond farba vlasov vyzerá dobre v kombinácii s hnedoružovou, pretože svetlé ružové odtiene môžu pôsobiť prisladko. Pamätajte však, že odtiene terakotovej alebo medenej farby blondínky ešte viac zosvetľujú. V takomto prípade by ste mali používať bronzery striendom. 

Jahodová: Farba na pery pre blondínky
Pravidla, ktoré sa týkajú rúžou sú rovnaké i pre farby na pery. Zaručene krásna budete s ružovou. Všetky odtiene ružovej sú pre blondínky osvedčenou klasikou. Jemné ružové odtiene s béžovými alebo hnedkastými tónmi pristanú najmä ženám so svetlozlatou blond farbou vlasou. Platinová blond môžu vyskúšať napr. modrastú červenú alebo ružovú farby na pery. Upozornenie: intenzívne a tmavšie farby na pery si vyžadujú aj zodpovedajúci odtieň pleti. Pre dokonalý vzhľad by ste mali myslieť i na kontúrovaciu ceruzku na pery v rovnakej, po prípade o odtieň svetlejšej farbe, ako je vaša farba na pery. Blondínky by nemali zabúdať, že kontúrka nikdy nesmie byť tmavšia ako je farba pier.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...